24 dni po drugiej stronie

Książki polecane przez naszych Użytkowników
Posty: 27972
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

24 dni po drugiej stronie

Postautor: Karolina Kot » sobota 15 paź 2022, 09:59

Po kilkumiesięcznym pobycie w Neustadt wróciłam na chwilę do Frankenstein. Tak po prostu, na stare śmieci, na weekend, żeby odpocząć.
Oczywiście nie omieszkałam zajrzeć do zaprzyjaźnionej księgarni na rynku.
Panie od razu mnie poznały, uśmiechnęły się szeroko i bez ani jednego słowa położyły na ladzie nowo wydane książki.
W tym tę, którą pozwolę sobie zaprezentować w tym wątku.

Latem 1994 roku w położonej 60 km od Wrocławia niewielkiej wsi Szklary, na terenie nieczynnej, poniemieckiej kopalni niklu wydarzyła się jedna z najbardziej niezwykłych ludzkich historii. Zaplanowana na godzinę, lub dwie przygoda okazała się śmiertelną pułapką. Głód, zimno, cisza i nieprzenikniona ciemność w ciągu kilku pierwszych dni doprowadziły Adama i Rafała na skraj obłędu i śmierci głodowej... Książka jest pierwszą pełną relacją bohaterów i uczestników wydarzeń, daleko wykracza poza ramy reportażu, porusza niezwykłe i ważne tematy śmierci, miłości, losu i wiary. Zawiera 45 barwnych, w większości nie publikowanych fotografii. "Początek typowo amerykański, część podziemna - bardzo dobra, nie mogłem się oderwać /../ To co dają główni bohaterowie jest pełne i naprawdę bardzo dobre" - MARIUSZ SZCZYGIEŁ pisarz, reportażysta, laureat Grand Press, European Book Prize i Nagrody Literackiej Nike [z korespondencji email do autora]. "To było przekroczenie wszelkich barier fizycznych i psychicznych, taka sytuacja się nigdy jeszcze na świecie nie zdarzyła, nigdy!" - PIOTR SNOPCZYŃSKI, alpinista, himalaista, ratownik GOPR, który po 24 dniach dotarł do Adama i Rafała.

Źródło

Gdyby człowiek sam nie łaził po tych dziurach, to może by się aż tak tym tematem nie przejął.
I gdyby nie pracował z ludźmi, którzy tych pechowych studentów ratowali...

Jeszcze nie przeczytałam, ale już bardzo polecam!
Załączniki
24 dni po drugiej stronie (1).jpg
24 dni po drugiej stronie (1).jpg (103.11 KiB) Przejrzano 1767 razy
24 dni po drugiej stronie (2).jpg
24 dni po drugiej stronie (2).jpg (67.03 KiB) Przejrzano 1767 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 2959
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 23:08

Re: 24 dni po drugiej stronie

Postautor: buba » niedziela 16 paź 2022, 19:49

Tez bym chetnie to kiedys przeczytala!

Posty: 1402
Rejestracja: piątek 30 paź 2020, 09:37

Re: 24 dni po drugiej stronie

Postautor: smar » niedziela 16 paź 2022, 20:06

buba pisze:Tez bym chetnie to kiedys przeczytala!

Dajcie spokój Dziewczyny ;) Może w końcu zmontujemy jakąś silną ekspedycję w ten rejon? Chętnie wspomogę zaangażowaniem i sprzętem ;)

Posty: 2959
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 23:08

Re: 24 dni po drugiej stronie

Postautor: buba » niedziela 16 paź 2022, 20:15

smar pisze:
buba pisze:Tez bym chetnie to kiedys przeczytala!

Dajcie spokój Dziewczyny ;) Może w końcu zmontujemy jakąś silną ekspedycję w ten rejon? Chętnie wspomogę zaangażowaniem i sprzętem ;)


Ja wciaz mam nadzieje, ze wrocicie do kanałow pod Nowa Ruda! :D

Posty: 1402
Rejestracja: piątek 30 paź 2020, 09:37

Re: 24 dni po drugiej stronie

Postautor: smar » niedziela 16 paź 2022, 20:27

buba pisze:Ja wciaz mam nadzieje, ze wrocicie do kanałow pod Nowa Ruda! :D

Ja zawsze do dyspozycji ;)

Posty: 27972
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: 24 dni po drugiej stronie

Postautor: Karolina Kot » wtorek 24 sty 2023, 06:50

A to jest sala szpitalna, w której leżeli bohaterowie tej opowieści.
I nie jestem pewna, czy jedno z tych łóżek nie pamięta tamtych wydarzeń!
Załączniki
Z Biblioteki Strażników Czasu (1).jpg
Z Biblioteki Strażników Czasu (1).jpg (43.85 KiB) Przejrzano 1235 razy
Z Biblioteki Strażników Czasu (2).jpg
Z Biblioteki Strażników Czasu (2).jpg (42.74 KiB) Przejrzano 1235 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Z biblioteki Strażników Czasu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości