Bierawa - nastawna kolejowa

Moderator: Dawid_FSO

Posty: 27835
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Bierawa - nastawna kolejowa

Postautor: Karolina Kot » wtorek 10 maja 2022, 06:33

Bierawa (Birawa) w powiecie kędzierzyńsko - kozielskim.
Nastawnia kolejowa z drugiej połowy XX wieku, znajdująca się obok drogi wojewódzkiej nr 408, nieopodal wylotu ulicy Gliwickiej.
Akurat staliśmy sobie z Archimedesem przed opuszczonym szlabanem, więc pstryknęłam zdjęcie.
Gdyby nie obecność kota na pokładzie mojego wehikułu (patrz: "Obcy - ósmy pasażer Nostromo"), nic by mnie nie powstrzymało przed zaparkowaniem w bezpiecznym miejscu i ganianiem po okolicy, która to okolica przedstawiała się bardzo ciekawie i to już tak na oko.

Lokalizacja
I'll be back!
Załączniki
Bierawa - nastawnia kolejowa (1).JPG
Bierawa - nastawnia kolejowa (1).JPG (77.32 KiB) Przejrzano 1489 razy
Bierawa - nastawnia kolejowa (2).JPG
Bierawa - nastawnia kolejowa (2).JPG (55.75 KiB) Przejrzano 1489 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 27835
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Bierawa - nastawna kolejowa

Postautor: Karolina Kot » poniedziałek 04 lip 2022, 23:46

Nadszedł ten dzień. Zaparkowałam i ganiałam.
Akurat wypadło mi tu swoiste rendez vous, bo to mniej więcej połowa drogi między Prudnikiem, a Sosnowcem. ;)
Załączniki
Bierawa - nastawnia (1).JPG
Bierawa - nastawnia (1).JPG (86.44 KiB) Przejrzano 1309 razy
Bierawa - nastawnia (2).JPG
Bierawa - nastawnia (2).JPG (81.95 KiB) Przejrzano 1309 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Województwo opolskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

 

 

cron