Dzierżoniów - nastawnia kolejowa

Moderator: Dawid_FSO

Posty: 27829
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Dzierżoniów - nastawnia kolejowa

Postautor: Karolina Kot » czwartek 10 wrz 2020, 22:59

Na północny zachód od dworca kolejowego w Dzierżoniowie (Reichenbach),obok przejazdu kolejowego przy ulicy Jana Kilińskiego, znajduje się ciekawa, przedwojenna nastawnia kolejowa. Jak najbardziej czynna i używana.
Jest mi bardzo wstyd, ale wykonałam zaledwie jedno zdjęcie tego obiektu.

Lokalizacja
Załączniki
Nastawnia.JPG
Nastawnia.JPG (105.64 KiB) Przejrzano 2641 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 27829
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Dzierżoniów - nastawnia kolejowa

Postautor: Karolina Kot » poniedziałek 14 wrz 2020, 21:15

Druga nastawnia kolejowa położona jest na południowy wschód od dworca, przy ulicy Strumykowej.
Zdjęcie wykonałam w styczniu 2020 roku. W tym przypadku też zaszalałam z ilością kadrów. :mrgreen:

Lokalizacja
Załączniki
Nastawnia.JPG
Nastawnia.JPG (89.71 KiB) Przejrzano 2622 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 27829
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Dzierżoniów - nastawnia kolejowa

Postautor: Karolina Kot » czwartek 08 cze 2023, 19:20

Tym razem widok z okna pociagu:
Załączniki
Nastawnia kolejowa (1).jpg
Nastawnia kolejowa (1).jpg (80.29 KiB) Przejrzano 487 razy
Nastawnia kolejowa (2).jpg
Nastawnia kolejowa (2).jpg (96.13 KiB) Przejrzano 487 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Województwo dolnośląskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość