Bardo - kochbunker wschodni na moście kolejowym

Moderator: warschauer44

Posty: 27972
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Bardo - kochbunker wschodni na moście kolejowym

Postautor: Karolina Kot » środa 23 paź 2019, 06:39

W niewielkim ale niesamowicie ciekawym miasteczku, noszącym ładną nazwę Bardo, położonym w powiecie ząbkowickim, znajduje się most kolejowy, spinający dwa brzegi Nysy Kłodzkiej. Na jego wschodnim przyczółku natrafiłam na niemiecki schron typu kochbunker, pochodzący z końca II Wojny Światowej.
Identyczny obiekt znajduje się po drugiej stronie mostu oraz między stacją, a tunelem kolejowym. Podobne schrony można także obejrzeć można obejrzeć w pobliskim Kamieńcu Ząbkowickim oraz w Lewinie Kłodzkim.

Lokalizacja
Zdjęcia wykonałam w październiku 2019 roku.
Zastanawiam się, czy ten sam maszynista nie strąbił mnie w Lewinie Kłodzkim. Ja to mam szczęście - pociągi wcale nie jeżdżą jakoś tak bardzo często, ale nie zmienia to faktu, że zawsze, ale to zawsze, kiedy wyspindram się na jakiś wiadukt lub kolejowy most, to akurat coś po nim przejeżdża. :)
Załączniki
Bardo - kochbunker (1).JPG
Bardo - kochbunker (1).JPG (138.86 KiB) Przejrzano 2821 razy
Bardo - kochbunker (2).JPG
Bardo - kochbunker (2).JPG (149.49 KiB) Przejrzano 2821 razy
Bardo - kochbunker (6).JPG
Bardo - kochbunker (6).JPG (129.23 KiB) Przejrzano 2821 razy
Bardo - kochbunker (5).JPG
Bardo - kochbunker (5).JPG (123.61 KiB) Przejrzano 2821 razy
Bardo - kochbunker (4).JPG
Bardo - kochbunker (4).JPG (128.35 KiB) Przejrzano 2821 razy
Bardo - kochbunker (3).JPG
Bardo - kochbunker (3).JPG (118.81 KiB) Przejrzano 2821 razy
Bardo - kochbunker (7).JPG
Bardo - kochbunker (7).JPG (141.17 KiB) Przejrzano 2821 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Województwo dolnośląskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości