Miedzianka - pomnik poległych w I Wojnie Światowej

Dział obejmuje dawne pomniki poświęcone poległym w I Wojnie Światowej, także te zniszczone i przekształcone.
Posty: 276
Rejestracja: środa 13 sty 2021, 21:48

Miedzianka - pomnik poległych w I Wojnie Światowej

Postautor: Maras Starszy » sobota 06 mar 2021, 21:34

Miedzianka (niem. Kupferberg) - pomnik poległych w I Wojnie Światowej
Szukam tablic które usunięto, gdzieś miałem zdjęcie na płytach - a jak na razie nie znajdę to wstawię odpisaną listę ofiar z Kupferberg. [ zdjęcia 2011 r.]


1. Miedzianka - brama wjazdowa na teren rezydencji - pomnik ok. 50 m. dalej.JPG
1. Miedzianka - brama wjazdowa na teren rezydencji - pomnik ok. 50 m. dalej.JPG (140.18 KiB) Przejrzano 1713 razy


2. Miedzianka - prawy słup bramny.JPG
2. Miedzianka - prawy słup bramny.JPG (137.1 KiB) Przejrzano 1713 razy


3. Miedzianka - lewy słup bramny.JPG
3. Miedzianka - lewy słup bramny.JPG (137.66 KiB) Przejrzano 1713 razy


4. Miedzianka - przód granitowej steli na której umieszczone były mosiężne tablice.JPG
4. Miedzianka - przód granitowej steli na której umieszczone były mosiężne tablice.JPG (141.44 KiB) Przejrzano 1713 razy


4. Miedzianka - tył granitowej steli - pomnika poległych.JPG
4. Miedzianka - tył granitowej steli - pomnika poległych.JPG (147.62 KiB) Przejrzano 1713 razy


-----------

Posty: 27967
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Miedzianka - pomnik poległych w I Wojnie Światowej

Postautor: Karolina Kot » niedziela 26 mar 2023, 22:06

Ja mam tylko jedno zdjęcie pomnika, wykonane z odległości. Cały teren miasteczka ogrodzony jest obecnie drutami kolczastymi i do obelisku trudno się dostać. Druty sprawiają przytłaczające wrażenie.
W dodatku podczas mojej wizyty lało jak z cebra.

Aktualnie miejsce położone nieopodal pomnika nosi nazwę "Zaułka Pamięci" i - niestety - także odchodzi już w zapomnienie, chociaż powstało zaledwie kilka lat temu.
Wyblakłe tablice informacyjne i zdjęcia - duchy idealnie wpasowują się w "znikanie" Miedzianki.

Lokalizacja
Moje zdjęcia pochodzą z marca 2023 roku.
Załączniki
Zaułek Pamięci (1).JPG
Zaułek Pamięci (1).JPG (129.43 KiB) Przejrzano 691 razy
Zaułek Pamięci (2).JPG
Zaułek Pamięci (2).JPG (131.4 KiB) Przejrzano 691 razy
Zaułek Pamięci (3).JPG
Zaułek Pamięci (3).JPG (73.54 KiB) Przejrzano 691 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 1402
Rejestracja: piątek 30 paź 2020, 09:37

Re: Miedzianka - pomnik poległych w I Wojnie Światowej

Postautor: smar » poniedziałek 27 mar 2023, 07:30

Karolina Kot pisze:Ja mam tylko jedno zdjęcie pomnika, wykonane z odległości. Cały teren miasteczka ogrodzony jest obecnie drutami kolczastymi i do obelisku trudno się dostać. Druty sprawiają przytłaczające wrażenie.

To ogrodzenie z drutów kolczastych wygląda jakby ktoś pastwisko ogrodził. Ja przeszedłem na drugą stronę (drutów ;) ) by zobaczyć resztki ruin budynków stanowiących kiedyś wschodnią pierzeję dawnego rynku. Zrobiłem też fotkę tego głazu z nie co mniejszej odległości i innej perspektywy
viewtopic.php?f=148&t=19842


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Pomniki z I Wojny Światowej”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość