Chojnów - studnia przy zamku

Moderator: Velder

Posty: 27967
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Chojnów - studnia przy zamku

Postautor: Karolina Kot » piątek 19 lis 2021, 06:58

W Chojnowie (Haynau), na Placu Zamkowym, przez zamkiem, w którym swą siedzibę ma obecnie Muzeum Regionalne, od strony budynku ratusza, dostrzec można bardzo ciekawy obiekt - ujętą w kamienną obudowę studnię.
Jest to stary obiekt, datowany na drugą połowę XVIII wieku.
Na cembrowinie umieszczony był niegdyś jakiś napis, być może data albo sygnatura.

Gdy tak patrzyłam na ustawioną w przestrzeni miejskiej starą studnię, przypomniała mi się pewna niezbyt przyjemna przygoda, która spotkała naszego dawnego kumpla, wampira.
Fajny był z niego kompan, swego czasu grywaliśmy razem godzinami w World of Warcraft i straszyliśmy podczas Samhain w lesie Skeleforest (to taki nawiedzony zagajnik niedaleko Sosnowca, paskudne miejsce. Mam na myśli Sosnowiec, nie Skeleforest).
Niestety, nasz przyjaciel miał pewną wadę. Strasznie dużo pił i w dodatku, nie zważając na patrole policyjne, regularnie latał po pijaku.
I się doigrał. Pewnej nocy nie wyrobił na zakręcie podczas lądowania i przypierdzielił z impetem w cembrowinę bardzo podobnej studni.
I od tamtej pory już go nie widzieliśmy.


Zdjęcia wykonałam w listopadzie 2021 roku.
Lokalizacja
Załączniki
Stara studnia (1).JPG
Stara studnia (1).JPG (99.86 KiB) Przejrzano 1311 razy
Stara studnia (6).JPG
Stara studnia (6).JPG (64.18 KiB) Przejrzano 1311 razy
Stara studnia (5).JPG
Stara studnia (5).JPG (86.7 KiB) Przejrzano 1311 razy
Stara studnia (2).JPG
Stara studnia (2).JPG (98.32 KiB) Przejrzano 1311 razy
Stara studnia (4).JPG
Stara studnia (4).JPG (118.7 KiB) Przejrzano 1311 razy
Stara studnia (3).JPG
Stara studnia (3).JPG (95.67 KiB) Przejrzano 1311 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Województwo dolnośląskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości