Z życia wzięte

Ciekawostki, śmieszne wpadki, absurdalne sytuacje itp.
Posty: 27835
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Z życia wzięte

Postautor: Karolina Kot » piątek 14 paź 2022, 21:03

Kama pisze:Już w latach siedemdziesiątych napis „LIGOTA ŻĄDA DOSTĘPU DO MORZA” pojawił się na ścianie ówczesnego Domu Mody ELEGANCJA


Lata siedemdziesiąte!
Rzeczywiście, ciężko będzie to pobić. ;)
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 27835
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Z życia wzięte

Postautor: Karolina Kot » niedziela 16 paź 2022, 12:55

- Proszę pani, proszę się zdecydować. Bo nie wiem, jak fotel ustawić.
Załączniki
Z życia wzięte.JPG
Z życia wzięte.JPG (79.17 KiB) Przejrzano 1425 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 2061
Rejestracja: czwartek 12 lut 2015, 22:58

Re: Z życia wzięte

Postautor: Franek D. » poniedziałek 17 paź 2022, 17:20

:P

Posty: 27835
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Z życia wzięte

Postautor: Karolina Kot » środa 19 paź 2022, 06:45

Ostatnio kupiłam do łazienki nowe pudełko.
Na brudy.
Załączniki
Pojemnik na brudy.jpg
Pojemnik na brudy.jpg (74.84 KiB) Przejrzano 1333 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 237
Rejestracja: piątek 14 paź 2022, 19:41

Re: Z życia wzięte

Postautor: Kama » środa 19 paź 2022, 19:42

Wyjątkowo smutny pyszczek ma ten zwierzak …
Może boi się, że zapomnisz go zabrać przy następnej przeprowadzce?
„Jakby co, to ja tu już jestem, zapakowany, w takim fajnym pudełku, w dodatku nie jestem sztuczny, jak te kwiatki, więc może bym coś zjadł?”

Posty: 306
Rejestracja: czwartek 02 kwie 2015, 19:59

Re: Z życia wzięte

Postautor: PL_Sheep » piątek 21 paź 2022, 19:04

Tym czasem świat gier idzie do przodu. Człowiek się wychował się na symulatorach samochodów, samolotów czy... No dobra sam kiedyś wspominałem o symulatorze kozy. Jednak teraz to już historia...
Teraz mamy symulator Covida :lol:
Załączniki
IMG_20221021_185945.jpg
IMG_20221021_185945.jpg (229.2 KiB) Przejrzano 1265 razy

Posty: 2499
Rejestracja: czwartek 16 kwie 2015, 17:40
Lokalizacja: Słajszewo

Re: Z życia wzięte

Postautor: Gniewko » piątek 21 paź 2022, 20:49

Ale rze wiedzą, rze w naszym języku istnieje "RZ bez kropki"!!! Szacón
Maciej Rodziewicz

Posty: 27835
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Z życia wzięte

Postautor: Karolina Kot » piątek 21 paź 2022, 21:28

Kontynuuj rozwijanie zarazy.

Bardzo mi się ten tekst spodobał. 10/10.
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 1380
Rejestracja: piątek 30 paź 2020, 09:37

Re: Z życia wzięte

Postautor: smar » piątek 21 paź 2022, 22:15

Czytając to przypomniało mi się jak mój kolega ze studiów Zbyszek, z Sosnowca (sic!) opowiadał (twierdził że to było autentyczne) jak pewien "działacz" w minionej epoce wyraził troskę o zaopatrzenie sklepów przed świętami zdaniem "Na perypetiach Sosnowca zabrakło fekalii" co miało znaczyć "Na peryferiach Sosnowca zabrakło bakalii" :mrgreen:

Posty: 27835
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Z życia wzięte

Postautor: Karolina Kot » sobota 22 paź 2022, 15:25

Oj, tam. Nie ma to jak beka z Sosnowca. ;)

A skoro jesteśmy w temacie, to poniżej znajdują się fotografie "Instalacji", umieszczonej onegdaj przed dawnym Pałacem Ślubów w Sosnowcu.

Pałac Ślubów działał w tym budynku od 1965 roku. Modernistyczną bryłę ze zbrojonego betonu z charakterystycznymi nadwieszonymi nad parterem podcieniami zaprojektował duet wybitnych architektów. Henryk Buszko i Aleksander Franta znani są z takich realizacji jak np. osiedle Tysiąclecia i osiedle Gwiazdy w Katowicach czy kompleks uzdrowiska w Ustroniu.

Ratusz w Sosnowcu długo szukał kupca. Miastu zależało na tym, by jak najszybciej sprzedać nieruchomość. Cenę wywoławczą ustalono na 1,1 mln złotych. W zeszłym roku dawny Pałac Ślubów zmienił właściciela — transakcja opiewała na 618 tys. zł.
W wyniku remontu przeszklenia w parterze zyskały gipsowe obramowania przypominające arkady. Fasadę przystrojono w kolumienki.

Źródło

Teraz właściciel ponownie położył akcent na rozwój grillowego biznesu. Na tyłach modernistycznego obiektu stanęła polowa kuchnia i aranżacja z drewnianych skrzynek. Szyld głosi, że działa tu restauracja Italia Styl, w której na wynos serwuje się pizzę, makarony i kurczaki.

To zapewne tłumaczy obecność gigantycznego kurczaka, który stanął na trawniku od strony wejścia do Parku Sieleckiego. Instalacja na tyle "zaskakuje", że mieszkańcy przystają i robią jej zdjęcia

Źródło

Na szczęście kolumienki i gipsowe truchło pieczonego kurczaka ostatecznie usunięto.
Zdjęcia wykonałam w lipcu 2019 roku.

Z życia wzięte (3).JPG
Z życia wzięte (3).JPG (38.3 KiB) Przejrzano 1223 razy
Z życia wzięte (2).JPG
Z życia wzięte (2).JPG (43.01 KiB) Przejrzano 1223 razy
Z życia wzięte (1).JPG
Z życia wzięte (1).JPG (44.49 KiB) Przejrzano 1223 razy


Na grubo, nie?
W innych miastach takich cudów nie ma.

P.S. No chyba, że w Bardzie, bo Bardo to Miasto Cudów.
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Z życia wzięte”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości