Z życia wzięte

Ciekawostki, śmieszne wpadki, absurdalne sytuacje itp.
Posty: 27829
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Z życia wzięte

Postautor: Karolina Kot » czwartek 09 gru 2021, 06:59

Jak Kotowa zabierze się za zrobienie dekoracji na święta Bożego Narodzenia, to klękajcie narody.
Tu mamy - tak dla przykładu - słynne Zajączki Bożonarodzeniowe. Źródła o tym fakcie co prawa nie wspominają, ale jestem pewna, że zajączki były obecne w stajence betlejemskiej, tuż obok osiołka, woła i owieczek.
I uważam, że z całą stanowczością należy ten fakt wywlec na światło dzienne.
Załączniki
Zajączki Bożonarodzeniowe, A.D. 2021.jpeg
Zajączki Bożonarodzeniowe, A.D. 2021.jpeg (54.31 KiB) Przejrzano 3258 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 1379
Rejestracja: piątek 30 paź 2020, 09:37

Re: Z życia wzięte

Postautor: smar » piątek 10 gru 2021, 19:57

Karolina Kot pisze:Tu mamy - tak dla przykładu - słynne Zajączki Bożonarodzeniowe. Źródła o tym fakcie co prawa nie wspominają, ale jestem pewna, że zajączki były obecne w stajence betlejemskiej, tuż obok osiołka, woła i owieczek.

Oczywiście w pełni się z Tobą zgadzam z małym zastrzeżeniem, że może raczej króliki niż zajączki ;) Ale np. ja królika od zająca nie potrafię rozróżnić...
Co więcej - myślę że jakieś ptactwo domowe co jaja znosiło też gdzieś w pobliżu się znajdowało... ;)
A tak poważnie: "mój" były proboszcz "mojej" byłej parafii zawsze twierdził że jedynym symbolem Wielkiej Nocy jest Baranek!!! A zajączka z Wielkanocą to tylko poganie łączą!

Posty: 27829
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Z życia wzięte

Postautor: Karolina Kot » piątek 10 gru 2021, 20:22

No to wychodzi na to, że nie dość, że zająca od królika nie odróżniam, to jeszcze na dobitkę szerzę pogaństwo. ;)
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 1379
Rejestracja: piątek 30 paź 2020, 09:37

Re: Z życia wzięte

Postautor: smar » piątek 10 gru 2021, 22:00

Nie!!! Absolutnie nie!!! Szerzyłabyś pogaństwo wystawiając królika/zająca na Wielkanoc!!! Na Boże Narodzenie jest OK!!!

Posty: 27829
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Z życia wzięte

Postautor: Karolina Kot » sobota 11 gru 2021, 10:02

W takim razie ufff...

A tu taka fajna "Półka Zdrowia", sfotografowana przez moją siostrę w jednym z krakowskich marketów.
Nie od dziś wiadomo, że profilaktyka to podstawa.
Załączniki
Półka Zdrowia.jpeg
Półka Zdrowia.jpeg (53.14 KiB) Przejrzano 3188 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 1379
Rejestracja: piątek 30 paź 2020, 09:37

Re: Z życia wzięte

Postautor: smar » sobota 11 gru 2021, 11:11

Karolina Kot pisze:Nie od dziś wiadomo, że profilaktyka to podstawa.

Profilaktyka i towarzyszący jej ruch! Powszechnie uważa się że to bardzo zdrowa forma ruchu i jeden z najlepszych sposobów na pozbycie się zbędnych kalorii :mrgreen:

Posty: 2949
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 23:08

Re: Z życia wzięte

Postautor: buba » niedziela 12 gru 2021, 17:21

Ale np. ja królika od zająca nie potrafię rozróżnić...


Ja potrafie! Jak jest na łące albo w lesie - to zając. Jak jest w obejsciu, w klatce albo dziecko niesie w koszyku - to królik! :P

Posty: 27829
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Z życia wzięte

Postautor: Karolina Kot » czwartek 16 gru 2021, 07:02

Trochę mi się skojarzyło z karteczkami, na które można trafić w ZOO: "Nie stukać w szybę, nie drażnić zwierząt". :D
Załączniki
Nie pukać w szybkę.jpg
Nie pukać w szybkę.jpg (31.98 KiB) Przejrzano 3083 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 2949
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 23:08

Re: Z życia wzięte

Postautor: buba » czwartek 16 gru 2021, 21:49

A czemu pukają w to okno? Moze chcą sie umowic na wizyte? :P

Posty: 27829
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Z życia wzięte

Postautor: Karolina Kot » czwartek 16 gru 2021, 22:21

Najwyraźniej pacjenci w niewłaściwe okno pukali.

Kijem w parapet po... skierowanie. Ochrona przed pandemią w przychodni w Tarnobrzegu

Kijem po skierowanie do specjalisty. To nie żart, ale realia jednej z przychodni zdrowia w Tarnobrzegu (woj. podkarpackie).
Ten nietypowy sposób na kontaktowanie się pacjentów z personelem stał się hitem w sieci. Rozwiązanie nie spodobało się jednak Narodowemu Funduszowi Zdrowia, który planuje kontrolę w placówce.

O Tarnobrzegu zrobiło się głośno za sprawą sytuacji opisanej w niedzielę przez regionalny portal NadWisłą24.pl. Jedna z pacjentek przychodni przy ulicy Sienkiewicza przysłała do redakcji zdjęcie kija. Jak informowała służy on do nawiązania kontaktu z pielęgniarkami lekarzy rodzinnych. Z uwagi na obostrzenia drzwi do placówki są bowiem zamknięte.
 
Siedem miesięcy walenia kijem w parapet
 
Jak wynika z relacji mieszkańców, z którymi rozmawiała reporterka Polsat News, pacjent najpierw dzwoni do lekarza rodzinnego w ramach teleporady. Dostaje wówczas informację, że zostanie wydane skierowanie do specjalisty. Pacjent musi następnie przyjść do placówki. Jednak petenci nie wchodzą tam do środka, tylko muszą obejść budynek, na tyłach którego stoi oparty o ścianę kij. Należy nim uderzyć kilka razy o parapet, po czym w oknie pojawia się pielęgniarka, która przekazuje skierowanie bądź receptę.

- To się zaczęło od marca, siódmy miesiąc taki proceder trwa. Wszyscy uznali to za normalne i nikt się temu nie dziwi - mówi jeden z mieszkańców miasta.
Inna z mieszkanek twierdzi z kolei, że to przekroczenie granicy. - Jeśli człowiek jest chory, nie musi akurat mieć Covida, powinien być przebadany, osłuchany i na tej podstawie można jakąś diagnozę wystawić (...) Na tym polega leczenie - dodaje.


Reporterka Polsat News potwierdziła, że proceder trwał jeszcze we wtorek przed południem. Jednak później kij z tyłów placówki zniknął, a sprawą zainteresował się Narodowy Fundusz Zdrowia. (...)

Źródło: https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-10-06/kijem-w-parapet-po-skierowanie-ochrona-przed-pandemia-w-przychodni-w-tarnobrzegu/polsatnews.pl
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Z życia wzięte”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości