Siedlęcin - dawna strzelnica

Strzelnice wojskowe i sportowe, oraz ich pozostałości.
Posty: 28007
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Siedlęcin - dawna strzelnica

Postautor: Karolina Kot » wtorek 04 sie 2020, 06:55

W Siedlęcinie (Boberröhrsdorf), miejscowości położonej w powiecie jeleniogórskim, w gminie Jeżów Sudecki, przy ulicy Kościelnej, za kościołem pod wezwaniem Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, nieopodal cmentarza, znajdują się pozostałości dawnej strzelnicy.
Do dziś zachował się betonowy kulochwyt zaopatrzony w dwa krótkie skrzydła boczne. Bystre oko wypatrzy na nim ślady po uderzeniu pocisków.
Stanowisko strzeleckie i ujęty w wały tor nie zachowały się, jednak ich przebieg do dziś wyznaczają dwie linie drzew.

Konstrukcja i wygląd obiektu pozwalają przypuszczać, że strzelnica pochodzi z okresu międzywojennego. Nie wiem, czy była użytkowana także po roku 1945. Dziś stanowi zapomniany, ale ciekawy relikt przeszłości.
Lokalizacja
Zdjęcia wykonałam w sierpniu 2020 roku.
Załączniki
Dawna strzelnica (1).JPG
Dawna strzelnica (1).JPG (119.59 KiB) Przejrzano 2447 razy
Dawna strzelnica (2).JPG
Dawna strzelnica (2).JPG (92.89 KiB) Przejrzano 2447 razy
Dawna strzelnica (4).JPG
Dawna strzelnica (4).JPG (140.61 KiB) Przejrzano 2447 razy
Dawna strzelnica (3).JPG
Dawna strzelnica (3).JPG (137.08 KiB) Przejrzano 2447 razy
Dawna strzelnica (5).JPG
Dawna strzelnica (5).JPG (137.42 KiB) Przejrzano 2447 razy
Dawna strzelnica (6).JPG
Dawna strzelnica (6).JPG (120.42 KiB) Przejrzano 2447 razy
Dawna strzelnica (7).JPG
Dawna strzelnica (7).JPG (135.5 KiB) Przejrzano 2447 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Dawne strzelnice”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości