Cześć Karolino - Trochę dziwnie wygląda tekst na steli granitowej, bo przypomina inskrypcje, jakie można spotkać na austriackich cmentarzach w Małopolsce. Ale tam na tych samych cmentarzach są pochowani żołnierze wrogich sobie armii. Z Twoich fotografii raczej wynika, że w kwaterze w Kamieńcu Ząbkowickim leżą tylko żołnierze cesarskiej armii niemieckiej.
Na jednej z fotek (2016 rok), umieszczonej w serwisie „
Polegli w I wojnie światowej”, tabliczki imienne są położono dość dowolnie …
http://wicy.pl/polegli/miasto.php?lng=pl&m=2973&order=nSprawdziłem w Verlustlistach – wszyscy zmarli w 1915 r., czyli Karl SCHMIDT, Theodor GOEBEL (na liście strat GÖBEL), Emil TUCHSCHER – byli najpierw wykazani jako ranni, a następnie zmarli w Reserve Lazarett Kamenz. Karl Kassner (na liście strat KAßNER) z Grottkau występuje najpierw jako ciężko ranny (lista z początku października 1915). Na tabliczce ma datę zgonu 7.10.1916, to znaczy, że umierał prawie rok …
Spośród zmarłych w 1918 r. znalazłem tylko jednego – Kurt ROSENER – zmarł z ran – był wykazany jako lekko ranny.
Prawdopodobnie Reserve Lazarett Kamenz zajmował się wyłącznie (lub głównie) leczeniem rannych. Możliwe, że to, co teraz zastałaś, to pozostałość po większej kwaterze i tylko te tabliczki, które ocalały ...
W 1915 i 1918 umierali tu ranni, a w 1916 i 1917 wszyscy mieli szczęście i wyzdrowieli ?