Mirów - wapiennik

Posty: 1340
Rejestracja: niedziela 25 mar 2018, 18:19

Mirów - wapiennik

Postautor: RUBEX » piątek 28 cze 2019, 08:39

W nadwiślańskiej wsi Mirów, w zarośniętym, dużym wyrobisku wapieni znajduje się dawny piec wapienniczy. Wykonany z kamienia wapiennego oraz częściowo z cegły wapiennik niestety sypie się w oczach. Mimo to nadal można podziwiać okrągły otwór czy też ostatnie zachowane elementy metalowe. Wnętrze pieca jak to często bywa wypełnione jest śmieciami. W pobliżu znajdują się betonowe składziki, w których prawdopodobnie trzymano wongiel bądź przygotowane do wypalenia kamienie wapienne.
Jako że wapiennik znajduje się na współczesnych mapach Geoportalu, a także na mapach zagospodarowania przestrzennego jako budynek, byłem niepomiernie zdziwiony, że żaden ze Strażników jeszcze tam nie dotarł.
"Zdjęcia" niestety są wybitnie nieostre. Wstawiam jednak bo kosztowały nas utratę dwóch dętek.
Piec wapienniczy znajduje się w tym miejscu
Załączniki
IMG_2.JPG
IMG_2.JPG (92.42 KiB) Przejrzano 3462 razy
IMG_3.JPG
IMG_3.JPG (97.42 KiB) Przejrzano 3462 razy
IMG_6.JPG
IMG_6.JPG (98.4 KiB) Przejrzano 3462 razy
IMG_7.JPG
IMG_7.JPG (85.48 KiB) Przejrzano 3462 razy
IMG_8.JPG
IMG_8.JPG (87.28 KiB) Przejrzano 3462 razy
IMG_10.JPG
IMG_10.JPG (83.11 KiB) Przejrzano 3462 razy
IMG_11.JPG
IMG_11.JPG (83.13 KiB) Przejrzano 3462 razy
IMG_12.JPG
IMG_12.JPG (86.63 KiB) Przejrzano 3462 razy
IMG_13.JPG
IMG_13.JPG (80.89 KiB) Przejrzano 3462 razy
IMG_14.JPG
IMG_14.JPG (91.19 KiB) Przejrzano 3462 razy
"Droga na sam szczyt, a tam nie ma nic - tylko ślady po pokoleniach..."

Posty: 27972
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Mirów - wapiennik

Postautor: Karolina Kot » piątek 28 cze 2019, 13:35

RUBEX pisze:Jako że wapiennik znajduje się na współczesnych mapach Geoportalu, a także na mapach zagospodarowania przestrzennego jako budynek, byłem niepomiernie zdziwiony, że żaden ze Strażników jeszcze tam nie dotarł.
"Zdjęcia" niestety są wybitnie nieostre. Wstawiam jednak bo kosztowały nas utratę dwóch dętek.


Chyba już nie mam tyle zapału, co kiedyś. Widząc te krzaki po prostu dałam sobie siana z tym miejscem :) :lol:
Ale doskonale Cię rozumiem, nigdy nie zapomnę, jak swego czasu szukaliśmy grobu z I Wojny Światowej zwanego "Narama II" i ile nas to wysiłku, czasu i innych rzeczy kosztowało. To był zwykły, prosty krzyż, ale warto było.
Gratuluję znaleziska!
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Województwo małopolskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości