Rudziczka - kuźnia

Posty: 27829
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Rudziczka - kuźnia

Postautor: Karolina Kot » wtorek 20 wrz 2022, 22:04

We wsi Rudziczka (Riegersdorf) w powiecie prudnickim, przy głównym skrzyżowaniu z DK 41, niemal naprzeciwko kościoła pod wezwaniem Świętej Trójcy, w obejściu domu z numerem 196, zachował się budynek przedwojennej kuźni.
Jest bardzo ładny i już na pierwszy rzut oka zdradza charakterystyczne cechy: posiada duży komin, duże okna, ganek z daszkiem, a nawet charakterystyczne, wykute z metalu kółko służące do wiązania koni i przybitą "na szczęście" podkowę.
Kuźnia jest zadbana i zachowała się w dobrym stanie. Niestety, moja wizyta wypadła w czasie deszczu, nie dostrzegłam właścicieli w obejściu i nie dane mi było poprosić o możliwość rzucenia okiem do wnętrza, które zapewne obecnie służy jako magazyn.

Zdjęcia wykonałam we wrześniu 2022 roku.
Lokalizacja
Załączniki
Kuźnia w Rudziczce (1).JPG
Kuźnia w Rudziczce (1).JPG (72.37 KiB) Przejrzano 689 razy
Kuźnia w Rudziczce (6).JPG
Kuźnia w Rudziczce (6).JPG (66.62 KiB) Przejrzano 689 razy
Kuźnia w Rudziczce (2).JPG
Kuźnia w Rudziczce (2).JPG (36.59 KiB) Przejrzano 689 razy
Kuźnia w Rudziczce (4).JPG
Kuźnia w Rudziczce (4).JPG (43.13 KiB) Przejrzano 689 razy
Kuźnia w Rudziczce (5).JPG
Kuźnia w Rudziczce (5).JPG (63.59 KiB) Przejrzano 689 razy
Kuźnia w Rudziczce (3).JPG
Kuźnia w Rudziczce (3).JPG (67.34 KiB) Przejrzano 689 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Województwo opolskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości