Wrocław - zapora przeciwpancerna

Moderator: warschauer44

Posty: 27972
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Wrocław - zapora przeciwpancerna

Postautor: Karolina Kot » niedziela 28 lut 2021, 21:04

Luty 2021.
Pyrkam sobie ostrożnie po zlodowaciałej szosie swoim T-34, zbliżając się z wolna ku Wrocławiowi od północy, od strony Wilkszyna.
Szyby mam w cholerę zaparowane i częściowo zamarznięte od środka, widoczność jak w radzieckim czołgu: to było jeszcze przed tym, kiedy ze zdumieniem odkryłam, że Corsa B posiada coś takiego, jak filtr kabinowy i że czasem trzeba go wymienić raz na 22 lata. Ale dobrze jest, otworzyłam okno i coś tam zaczęło być widać. Tylko zimno trochę.

I w pewnej chwili, po obu stronach ulicy Wilkszyńskiej, majaczą mi leżące w rowach potężne betony. Szybka decyzja i Archimedes skręca pod ogródki działkowe, a ja wyskakuję z aparatem fotograficznym.
Bo mam wrażenie, że już gdzieś coś takiego widziałam...

Nie pomyliłam się. Dopiero po powrocie do domu znalazłam potwierdzenie przypuszczeń: przy ogródkach działkowych, w ciągu ulicy Wilkszyńskiej, leżą sobie relikty dawnej zapory przeciwczołgowej z okresu II Wojny Światowej.
Źródło informacji: polska-org.pl
Zdjęcia do powtórzenia, bo przez ten śnieg niewiele było widać. I tak muszę wrócić w to miejsce, bo doczytałam, że nieopodal był prawdopodobnie inny obiekt tego typu.

Lokalizacja
Załączniki
Dawna zapora przeciwpancerna (2).JPG
Dawna zapora przeciwpancerna (2).JPG (90.86 KiB) Przejrzano 1821 razy
Dawna zapora przeciwpancerna (1).JPG
Dawna zapora przeciwpancerna (1).JPG (123.09 KiB) Przejrzano 1821 razy
Dawna zapora przeciwpancerna (4).JPG
Dawna zapora przeciwpancerna (4).JPG (111.85 KiB) Przejrzano 1821 razy
Dawna zapora przeciwpancerna (3).JPG
Dawna zapora przeciwpancerna (3).JPG (110.21 KiB) Przejrzano 1821 razy
Dawna zapora przeciwpancerna (5).JPG
Dawna zapora przeciwpancerna (5).JPG (88.47 KiB) Przejrzano 1821 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Niemieckie zapory i szlabany przeciwpancerne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości