Okrzeszyn - Ponury Żniwiarz

Posty: 27972
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Okrzeszyn - Ponury Żniwiarz

Postautor: Karolina Kot » wtorek 10 lis 2020, 20:48

Wyobraźcie to sobie: kulacie się dość żwawo przez niemal wyludnione wioski lekko zardzewiałym Oplem Corsą B. Wracacie po długiej wycieczce do domu.
Jest już dobrze pod wieczór, zaczął padać deszcz i w dodatku jesteście po dyżurze. Obraz przed oczami nieco się zamazuje, ale wciąż jesteście bardzo ciekawi okolicy, jakby mało było wrażeń po całym dniu.
W pewnej chwili kątem oka dostrzegacie kapliczkę przydrożną. Pomimo zmęczenia odwracacie głowę, by przyjrzeć się jej uważniej i...

I odruchowo noga zostaje zdjęta z gazu. :D

Ponury Żniwiarz to współczesna rzeźba, nieco już podniszczona przez czas, dzięki czemu nabrała jeszcze bardziej realnego wyglądu. W zieloności tuż obok podobno skrywa się druga figura, tym razem siedząca. Nie zauważyłam jej w chaszczach, byłam zbyt zmęczona. Co za udana wyprawa! Dolny Śląsk jest super!

Kapliczka z pilnującym ją Żniwiarzem znajduje się w Okrzeszynie (powiat kamiennogórski), nieopodal domu z numerem 1.
Zdjęcia wykonałam pod koniec sierpnia 2020 roku.
Załączniki
Ponury Żniwiarz (1).JPG
Ponury Żniwiarz (1).JPG (92.6 KiB) Przejrzano 2027 razy
Ponury Żniwiarz (2).JPG
Ponury Żniwiarz (2).JPG (128.69 KiB) Przejrzano 2027 razy
Ponury Żniwiarz (3).JPG
Ponury Żniwiarz (3).JPG (103.89 KiB) Przejrzano 2027 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Ciekawe rzeźby i instalacje artystyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości