Bielawa - wędrówki ulicami miasta

Książki polecane przez naszych Użytkowników
Posty: 27835
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Bielawa - wędrówki ulicami miasta

Postautor: Karolina Kot » sobota 08 maja 2021, 10:01

Czwartek, godzina 16:55. Nieopodal księgarni w Bielawie skandalicznie krzywo parkuje stary Opel Corsa.
Wypada z niego kobieta o zmierzwionej fryzurze i z lekka szalonym wzroku. Mało nie potyka się o krawężnik, biegnąc w kierunku sklepu długimi susami.
Pani Stanisława spokojnie odkłada książkę, którą akurat czytała i spogląda z zainteresowaniem.
- Dzień dobry (zadyszka). Poszukuję książek o tematyce (zadyszka) regionalnej. Zwłaszcza interesuje minie tamten przewodnik.
- Przewodnik pana Brzezińskiego? A to polecam. Przed pandemią pan Rafał organizował wycieczki ulicami miasta. Przychodziły prawdziwe tłumy.
- I wezmę jeszcze tę książkę i tę, tę oraz tę. I magnesik na lodówkę. Jak się cieszę że pani nie zamknęła księgarni wcześniej, bałam się, że nie zdążę.
- Nigdy nie zamykam wcześniej. Wiele razy już się zdarzyło, że chciałam to zrobić, patrzę przez okno, a tu ktoś biegnie. Skąd pani do mnie przyjechała?
- Z Sosnowca - wyrwało mi się z przyzwyczajenia. Człowiek może wyjechać z Sosnowca, ale Sosnowiec z człowieka nie wyjedzie nigdy.

Magnesik dostałam gratis. ;)
A oto wspomniana książka autorstwa pana dr. Rafała Brzezińskiego pt. "Bielawa - wędrówki ulicami miasta. Przewodnik".
Załączniki
Bielawa - spacerownik.JPG
Bielawa - spacerownik.JPG (73.25 KiB) Przejrzano 2294 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Z biblioteki Strażników Czasu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości