Prudnik Jazz Festiwal - 15 lat minęło

Nasze fotograficzne reportaże z ciekawych wydarzeń kulturalnych, a także ważnych pod względem historycznym
Posty: 27829
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Prudnik Jazz Festiwal - 15 lat minęło

Postautor: Karolina Kot » sobota 06 sie 2022, 07:01

W dniach 5 - 6 sierpnia 2022 roku w Prudniku, w pięknej scenerii ogrodu i willi należącej niegdyś do rodziny Fränkel, odbywał się XV Jazz Festiwal.

W Prudniku zagrają największe gwiazdy jazzu, wśród nich Grażyna Łobaszewska.

Grażyna Łobaszewska jest obecna na polskiej scenie muzycznej już od ponad 50 lat. Jej przeboje „Czas nas uczy pogody” czy „Gdybyś” weszły na zawsze do historii polskiej muzyki.

Artystkę razem z zespołem Ajagore można będzie usłyszeć w piątek 5 sierpnia w Prudniku na scenie plenerowej w ogrodzie Prudnickiego Ośrodka Kultury (ul. Kościuszki 1). O godzinie 20 rozpocznie XV Jazz Festiwal w Prudniku. Wcześniej bo o godz. 16 poprowadzi także warsztaty wokalne.

Organizatorzy jubileuszowego festiwalu w Prudniku przygotowali dwa dni wspaniałej uczty muzycznej, nie tylko dla miłośników jazzu. Także w piątek o 21.30 wystąpi polska młoda wokalistka Marta Król z koncertem Trubite to the Police.

W drugim dniu festiwalu czyli w sobotę 6 sierpnia usłyszymy krakowski zespół Funk de Nite, grający mieszaninę jazzu, muzyki funcky i bluesa oraz rapera i tancerza z Gujany Andy Ninvalle. O 21.30 wystąpi amerykańska wokalistka Karen Edward. A godzinę później organizatorzy zapraszają na plenerowy pokaz filmu „Ekscentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy” z muzyką Wojciecha Karolaka.

Festiwalowi towarzyszy między innymi plenerowa czytelnia dla dzieci, czynna przed koncertami oraz warsztaty grafitti. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.

NTO jest patronem medialnym festiwalu.

Źródło

Bardzo lubię jazz, zwłaszcza słuchany w zadymionym, ciemnym pubie, w piątkowy wieczór, z wolnym weekendem za pasem (taka sytuacja zdarzyła mi się w życiu tylko dwa razy).
Niestety, nie dane mi było towarzyszyć muzyce dłużej, niż tylko przez kilka chwil, gdyż moje paskudne obowiązki zawodowe skutecznie umożliwiły mi pełne uczestnictwo w tym ciekawym wydarzeniu kulturalnym. Są to chwile, kiedy szczególne mocno żałuje, że nie zostałam geologiem.

- No to po co, według pana, jest jazz?
- Po to, żeby wiedzieć, że życie nie jest ani złe, ani ciężkie, ani krótkie. Jeżeli człowiek zapomni, co w nim ludzkiego, to, żeby słysząc muzykę, sobie przypomniał.

Włodzimierz Kowalewski

Na szczęście udało mi się zobaczyć i - co ważniejsze - posłuchać panią Łobaszewską oraz towarzyszący Jej zespół Ajagore.
Chociaż nastrój tego dnia miałam podły, na chwilę rozświetliło się światełko. Ale tylko na moment.

Poniżej skromna fotorelacja:
Załączniki
Jazz Festiwal (1).JPG
Jazz Festiwal (1).JPG (87.35 KiB) Przejrzano 1433 razy
Jazz Festiwal (2).JPG
Jazz Festiwal (2).JPG (33.88 KiB) Przejrzano 1433 razy
Jazz Festiwal (5).JPG
Jazz Festiwal (5).JPG (50.59 KiB) Przejrzano 1433 razy
Jazz Festiwal (4).JPG
Jazz Festiwal (4).JPG (105.44 KiB) Przejrzano 1433 razy
Jazz Festiwal (3).JPG
Jazz Festiwal (3).JPG (113.92 KiB) Przejrzano 1433 razy
Jazz Festiwal (6).JPG
Jazz Festiwal (6).JPG (85.53 KiB) Przejrzano 1433 razy
Jazz Festiwal (8).JPG
Jazz Festiwal (8).JPG (76.58 KiB) Przejrzano 1433 razy
Jazz Festiwal (7).JPG
Jazz Festiwal (7).JPG (80.5 KiB) Przejrzano 1433 razy
Jazz Festiwal (12).JPG
Jazz Festiwal (12).JPG (90.94 KiB) Przejrzano 1433 razy
Jazz Festiwal (11).JPG
Jazz Festiwal (11).JPG (72.57 KiB) Przejrzano 1433 razy
Jazz Festiwal (10).JPG
Jazz Festiwal (10).JPG (78.62 KiB) Przejrzano 1433 razy
Jazz Festiwal (9).JPG
Jazz Festiwal (9).JPG (39.47 KiB) Przejrzano 1433 razy
Jazz Festiwal (13).JPG
Jazz Festiwal (13).JPG (83.8 KiB) Przejrzano 1433 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Fotoreportaże”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości