Robił zdjęcia domów i drzwi. Błyskawiczna reakcja mieszkańców

Posty: 27833
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Robił zdjęcia domów i drzwi. Błyskawiczna reakcja mieszkańców

Postautor: Karolina Kot » środa 18 sty 2023, 21:39

Robił zdjęcia domów i drzwi. Błyskawiczna reakcja mieszkańców

Mieszkańcy gmin Kiszkowo i wsi Łopienno (woj. wielkopolskie) przeżyli w weekend chwile grozy. Na miejscu pojawili się nieznani mężczyźni, a jeden z nich robił zdjęcia domów i drzwi.
O sprawie powiadomiono policję, która namierzyła "podejrzanych".

Informacje o podejrzanych osobach pojawiły się w mediach społecznościowych w niedzielę. Sołectwo Łopienno ostrzegało na Facebooku, że nieznany mężczyzna "chodził po ulicach, fotografował domy i numery". W tym samym czasie o obecności podejrzanych osób poinformowali mieszkańcy sąsiedniej gminy Kiszkowo.
Sprawą zgłoszeń zajęła się policja z Kłecka. Udało im się zlokalizować i wylegitymować podejrzanych mężczyzn.

"W pierwszym przypadku po otrzymaniu zgłoszenia policjanci wylegitymowali mężczyzn kręcących się po Kiszkowie, sprawdzili również auto, którym się poruszali. Nie są to osoby wcześniej znane policji, a celem ich wizyty było spotkanie towarzyskie" - uspokoili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Z kolei mężczyzna, który robił zdjęcia domów w Łopiennej okazał się... historykiem i "kolekcjonerem szyldów".
"W jego telefonie znajdował się cały plik podobnych zdjęć. Również w tym przypadku policjanci nie mieli zastrzeżeń do mężczyzny, który przyjechał z Poznania" - dodano.

Źródło

Ludzie się zwyczajnie boją, bo czasy są, jakie są i zapewne stąd takie reakcje.
Wielokrotnie musiałam tłumaczyć mieszkańcom, dlaczego fotografuję ścianę ich domu. Generalnie mam łatwiej - jestem kobietą. Wygląd mojego auta także zdecydowanie pomaga.
Stary Opel Corsa jest praktycznie niezauważalny, natomiast gdybym parkowała we wsi Jaguara - ooo, to już byłoby coś nie tak.
W praktyce moje poszukiwania nigdy nie skończyły się wzywaniem policji, tylko sympatyczną rozmową o historii i jej reliktach.

W prezentowanym artykule najważniejsze jest ostatnie zdanie, z którego jasno wynika, że fotografowanie starych szyldów, napisów i strzałek LSR na domach jest jak najbardziej legalne.
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 44
Rejestracja: niedziela 10 mar 2019, 16:24

Re: Robił zdjęcia domów i drzwi. Błyskawiczna reakcja mieszkańców

Postautor: szarik » czwartek 26 sty 2023, 19:59

Sądzę, że złodziej na zwiad nie pojechałby Jaguarem tylko czymś bardziej niepozornym. I lepiej wysłać babeczkę bo biedoty nie sfoci bo po co, tam nic nie ma. No i względem babeczki to naród się szybciej uspokaja.
"Cuś nacisłem i fszystko znikło." ( Kurt Cobain )


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Ciekawe doniesienia prasowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości