Robił zdjęcia domów i drzwi. Błyskawiczna reakcja mieszkańców

Postautor: Karolina Kot » środa 18 sty 2023, 21:39

Mieszkańcy gmin Kiszkowo i wsi Łopienno (woj. wielkopolskie) przeżyli w weekend chwile grozy. Na miejscu pojawili się nieznani mężczyźni, a jeden z nich robił zdjęcia domów i drzwi.
O sprawie powiadomiono policję, która namierzyła "podejrzanych".

Informacje o podejrzanych osobach pojawiły się w mediach społecznościowych w niedzielę. Sołectwo Łopienno ostrzegało na Facebooku, że nieznany mężczyzna "chodził po ulicach, fotografował domy i numery". W tym samym czasie o obecności podejrzanych osób poinformowali mieszkańcy sąsiedniej gminy Kiszkowo.
Sprawą zgłoszeń zajęła się policja z Kłecka. Udało im się zlokalizować i wylegitymować podejrzanych mężczyzn.

"W pierwszym przypadku po otrzymaniu zgłoszenia policjanci wylegitymowali mężczyzn kręcących się po Kiszkowie, sprawdzili również auto, którym się poruszali. Nie są to osoby wcześniej znane policji, a celem ich wizyty było spotkanie towarzyskie" - uspokoili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Z kolei mężczyzna, który robił zdjęcia domów w Łopiennej okazał się... historykiem i "kolekcjonerem szyldów".
"W jego telefonie znajdował się cały plik podobnych zdjęć. Również w tym przypadku policjanci nie mieli zastrzeżeń do mężczyzny, który przyjechał z Poznania" - dodano.

Źródło

Ludzie się zwyczajnie boją, bo czasy są, jakie są i zapewne stąd takie reakcje.
Wielokrotnie musiałam tłumaczyć mieszkańcom, dlaczego fotografuję ścianę ich domu. Generalnie mam łatwiej - jestem kobietą. Wygląd mojego auta także zdecydowanie pomaga.
Stary Opel Corsa jest praktycznie niezauważalny, natomiast gdybym parkowała we wsi Jaguara - ooo, to już byłoby coś nie tak.
W praktyce moje poszukiwania nigdy nie skończyły się wzywaniem policji, tylko sympatyczną rozmową o historii i jej reliktach.

W prezentowanym artykule najważniejsze jest ostatnie zdanie, z którego jasno wynika, że fotografowanie starych szyldów, napisów i strzałek LSR na domach jest jak najbardziej legalne.
We've walked with Jesus and His cross. He did not die in vain, no!
We've run with wolves, we've climbed K2.
Even stopped a moving train.
We've traveled through space and time my friend, to rock this house again!

Re: Robił zdjęcia domów i drzwi. Błyskawiczna reakcja mieszkańców

Postautor: szarik » czwartek 26 sty 2023, 19:59

Sądzę, że złodziej na zwiad nie pojechałby Jaguarem tylko czymś bardziej niepozornym. I lepiej wysłać babeczkę bo biedoty nie sfoci bo po co, tam nic nie ma. No i względem babeczki to naród się szybciej uspokaja.
"Cuś nacisłem i fszystko znikło." ( Kurt Cobain )

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Ciekawe doniesienia prasowe”