Głuszyca - nawiedzona willa

Proszę podchodzić do tego działu z przymrużeniem oka

Moderator: Eworu

Posty: 28012
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Głuszyca - nawiedzona willa

Postautor: Karolina Kot » sobota 11 sty 2020, 21:17

W Głuszycy (Nieder Wüstegiersdorf), mieście położonym w powiecie wałbrzyskim, przy ulicy Grunwaldzkiej 36, znajduje się przepiękny, ceglany dom - dawna Willa Scheff, nazywana popularnie "zameczkiem".
Obiekt został poddany starannemu remontowi, w trakcie którego między innymi wymieniono dach wraz z wieżyczką. Po czym prace przerwano - dziś w willi nikt nie mieszka i budynek stoi opuszczony.
Miejska legenda głosi, iż obecny właściciel zaniechał dalszych remontów i porzucił plany związane z tym domem, gdy okazało się, że w środku straszy.
Podobno w czasie II Wojny Światowej Niemcy mieli popełnić tu jakieś zbrodnie.

Bezkrytycznie wierzyć w tego typu opowieści chyba raczej nie warto, ale gdzieś poza "szkiełkiem i okiem" jest coś więcej. Nigdy nie zapomnę uczucia, jakie towarzyszyło mi, kiedy jadąc do Wałbrzycha zobaczyłam "zameczek" po raz pierwszy.
- Piękny budynek, ale nie chciałabym tam zamieszkać za żadne skarby - poinformowałam Archimedesa.

Zdjęcia wykonałam w listopadzie 2019 roku.
Lokalizacja
Załączniki
Zameczek (1).JPG
Zameczek (1).JPG (67.58 KiB) Przejrzano 4851 razy
Zameczek (7).JPG
Zameczek (7).JPG (67.65 KiB) Przejrzano 4851 razy
Zameczek (4).JPG
Zameczek (4).JPG (78.98 KiB) Przejrzano 4851 razy
Zameczek (3).JPG
Zameczek (3).JPG (129.58 KiB) Przejrzano 4851 razy
Zameczek (5).JPG
Zameczek (5).JPG (73.37 KiB) Przejrzano 4851 razy
Zameczek (6).JPG
Zameczek (6).JPG (89.12 KiB) Przejrzano 4851 razy
Zameczek (2).JPG
Zameczek (2).JPG (73.73 KiB) Przejrzano 4851 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Nawiedzone domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości