Ziębice - upamiętnienie czynu społecznego

Posty: 27835
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Ziębice - upamiętnienie czynu społecznego

Postautor: Karolina Kot » czwartek 20 sty 2022, 06:45

W Ziębicach (powiat ząbkowicki), na terenie parku miejskiego, nieopodal ogromnego, ceramicznego Orła Piastowskiego, w jednej z bocznych alejek, obok schodów, znajduje się ciekawa pamiątka minionej epoki: betonowa płyta z napisem informującym o czynie społecznym z roku 1967 (chyba, bo napis jest bardzo niewyraźny).
Nie mam bladego pojęcia, co takiego wówczas wykonano. Schody? Alejki? Rewitalizację zarośniętego parku?

Z całą pewnością przeoczyłabym ten relikt PRL, gdyby nie fakt, iż spacery po ziębickim parku uskuteczniałam w nocy.
I chociaż szwagier wielokrotnie pouczał moich małoletnich siostrzeńców, że "ciocia Karolina widzi w ciemności" (nie potwierdzam, nie zaprzeczam), jednak tym razem wyjątkowo używałam latarki.
To właśnie jej światło wydobyło z niebytu ten dawny napis.

WYKONANO
W CZYNIE
SPOŁECZNYM

ZIĘBICE 1967


Zdjęcia pochodzą ze stycznia 2022 roku.

P.S. Ostatnio doszły mnie wieści, że ziębicka Rada Miejska jednogłośnie przyjęła budżet gminy na rok 2022, przewidując w planach finansowych m.in. wynajęcie wiedźmina.
Coś im tam podobno zaczęło grasować po mieście i bardzo podejrzanie zwiększyła się liczba zgonów.
Osobiście uważam, że to efekt COVID - 19.
Załączniki
Wykonano w czynie społecznym (1).jpg
Wykonano w czynie społecznym (1).jpg (121.21 KiB) Przejrzano 1187 razy
Wykonano w czynie społecznym (2).jpg
Wykonano w czynie społecznym (2).jpg (64.5 KiB) Przejrzano 1187 razy
Wykonano w czynie społecznym (3).jpg
Wykonano w czynie społecznym (3).jpg (141.86 KiB) Przejrzano 1187 razy
Wykonano w czynie społecznym (4).jpg
Wykonano w czynie społecznym (4).jpg (42.02 KiB) Przejrzano 1187 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Inne przedmioty z okresu PRL”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości