Sosnowiec - Egzotarium

Posty: 27629
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Sosnowiec - Egzotarium

Postautor: Karolina Kot » sobota 02 gru 2023, 21:36

Egzotarium w Sosnowcu otwarte. W sobotę przyszli pierwsi zwiedzający.

Po miesiącach oczekiwania 2 grudnia, w sobotę, otwarto zmodernizowane Egzotarium w Sosnowcu.
Budynek dawnego Egzotarium został wyburzony, a w jego miejsce za blisko 66 mln zł zbudowano nowy gmach wypełniony szkłem, który w swoim najwyższym punkcie ma 24 metry wysokości, czyli mniej więcej tyle co ośmiopiętrowy blok. Wnętrza obiektu wypełniły egzotyczne rośliny, potężne akwaria i terraria, w których mieszkają gady, węże, ryby. Nie brakuje też ptaków.

Przestrzeń podzielono na strefy, m.in. śródziemnomorską czy pustynną, w której prezentowane są odpowiednie dla nich gatunki.
Budynek jest naszpikowany elektroniką, która m.in. w ciemne i pochmurne dni zapewni roślinom i zwierzętom sztuczne światło dzienne.


Źródło


Cennik Egzotarium w Sosnowcu
Bilet normalny zakupiony w kasie będzie kosztuje 39 zł, z kolei online jest o dwa złote tańszy. Taka sama zasada obowiązuje w przypadku biletu ulgowego (odpowiednio 29 i 27 zł; dzieci powyżej 3 lat, uczniowie i studenci do 24. roku życia, emeryci i renciści, osoby z niepełnosprawnościami za okazaniem odpowiedniego dokumentu uprawniającego do zniżki). Dzieci do lat trzech oraz seniorzy, którzy ukończyli 75 lat, wchodzą do egzotarium za darmo.

Dużo niższe są ceny dla posiadaczy Sosnowieckiej Karty Miejskiej. Tutaj bilet normalny będzie kosztował odpowiednio 27 i 25 zł, a ulgowy – 19 i 17 zł.

Skorzystają również rodziny. Za bilet rodzinny (rodzice plus dwójka dzieci do 18. roku życia) trzeba zapłacić 97 lub 95 zł. Dla posiadaczy SKM cena będzie jeszcze niższa w takim przypadku – 65 lub 63 zł.


Źródło
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Parki edukacyjne, ogrody botaniczne...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość