Opel Corsa Archimedes

Forum na każdy temat (ale bez przesady) :-)
Posty: 27962
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Opel Corsa Archimedes

Postautor: Karolina Kot » niedziela 27 lut 2022, 00:14

Mnie też wkurza, kiedy ludzie porzucają na poboczu dróg śmieci, a zwłaszcza resztki z rozebranych samochodów, ale mam wrażenie, że ktoś tu chyba źle życzy Archimedesowi. :evil:
Załączniki
Porzucone śmieci samochodowe (1).jpeg
Porzucone śmieci samochodowe (1).jpeg (63.71 KiB) Przejrzano 4055 razy
Porzucone śmieci samochodowe (2).jpeg
Porzucone śmieci samochodowe (2).jpeg (25.49 KiB) Przejrzano 4055 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 27962
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Opel Corsa Archimedes

Postautor: Karolina Kot » niedziela 27 mar 2022, 00:51

Wysokie zawieszenie? Jak najbardziej.
Festiwal Teatrów w Ząbkowicach Śląskich.
Przepraszam za jakość zdjęcia, ale strasznie zaczęło padać.
Załączniki
Wysokie zawieszenie.JPG
Wysokie zawieszenie.JPG (47.93 KiB) Przejrzano 3826 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 27962
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Opel Corsa Archimedes

Postautor: Karolina Kot » poniedziałek 28 mar 2022, 22:48

To znowu nie był nasz dzień.

Mianowicie, podczas fotografowania starej remizy strażackiej, po raz kolejny został zaliczony przydrożny rów i to w stylu nad wyraz spektakularnym. Ta bordowa gadzina - mimo zaciągniętego hamulca ręcznego - zsunęła się na pochyłej drodze w czasie, gdy ja biegałam z aparatem i cykałam foty.
Na szczęście mieszkańcy wsi, którzy wcześniej z niekrytym zdumieniem i zainteresowaniem obserwowali przebieg zdarzeń, bez kłopotu wypchnęli Archimedesa z powrotem na drogę.
Zdjęć z akcji brak, bo byłam tak zła na swoją głupotę i było mi tak wstyd, że ich nie zrobiłam.

Autu się nic nie stało, jednak ochłonąć nie było mi dane. Chwilę potem, podczas lewoskrętu z krajowej ósemki w boczną drogę, o mały włos nie zmiażdżyła nas ciężarówka, popylająca na pełnym gazie przed siebie. Jej kierowca nie zauważył Archimedesa, oczekującego na możliwość wykonania manewru.
Ledwie się z tymi wszystkimi 50 konikami mechanicznymi wcisnęliśmy między auta jadące sznurem z naprzeciwka, wykonując dramatyczny skręt i tym samym unikając przemiany w naleśnik z nadzieniem.
Ewidentnie czas już najwyższy pozbyć się amuletu Pantaleon, bo wygląda na to, że Opel Corsa stał się już całkowicie niewidoczny dla innych użytkowników dróg. Powieszę sobie może w zamian tradycyjny medalik ze świętym Krzysztofem.

A tymczasem kolega wczoraj próbował być złośliwy, ale został szybko sprowadzony do pionu:
Załączniki
Opel.jpg
Opel.jpg (42.57 KiB) Przejrzano 3781 razy
Opel (2).jpg
Opel (2).jpg (64.12 KiB) Przejrzano 3779 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 27962
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Opel Corsa Archimedes

Postautor: Karolina Kot » wtorek 05 kwie 2022, 23:32

Dziś wielki dzień Archimedesa!
Nareszcie ma na liczniku "dwójeczkę" z przodu.
Można powiedzieć, że silnik mojego Opla o mały włos nie został kilkukrotnie zatarty, zanim się dotarł. ;)

Wszystkiego najlepszego, Archie! Szerokiej drogi, a na popas karawaczka.

P.S. Pilnie poszukuję niewielkiej, ale wytrzymałej naklejki na drzwi, bo się w Corsie "drobne niedociągnięcie estetyczne karoserii zrobiło". Takie trochę na wylot i zaczyna zawiewać. :mrgreen:
Załączniki
200 000.jpg
200 000.jpg (43.68 KiB) Przejrzano 3671 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 2957
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 23:08

Re: Opel Corsa Archimedes

Postautor: buba » czwartek 07 kwie 2022, 22:27

Gratulacje dla Arczka! :mrgreen:

P.S. Pilnie poszukuję niewielkiej, ale wytrzymałej naklejki na drzwi, bo się w Corsie "drobne niedociągnięcie estetyczne karoserii zrobiło". Takie trochę na wylot i zaczyna zawiewać. :mrgreen:


To mogłas tą z szyby, w najmodniejszych ostatnio kolorkach, walnąć na drzwi! (no chyba ze na szybie tez jakies niedociągnięcie estetyczne było! :P

Posty: 27962
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Opel Corsa Archimedes

Postautor: Karolina Kot » piątek 08 kwie 2022, 01:52

buba pisze:To mogłas tą z szyby, w najmodniejszych ostatnio kolorkach, walnąć na drzwi! (no chyba ze na szybie tez jakies niedociągnięcie estetyczne było! :P


Buba, wiesz, że Cię bardzo lubię i bardzo szanuję. I podziwiam.
Ale nie, nie było na tej szybie żadnego "niedociągnięcia estetycznego".
Liczyłam się nawet z tym, że mi ktoś ją wybije. Naklejka trafiła na Archimedesa, bo jest mi po prostu wstyd, że w XXI wieku, w Europie, mordowani są ludzie.
I jest mi jeszcze bardziej wstyd, że niewiele mogę w tej sprawie zmienić. I niewiele zrobić.

Reasumując
Dziury w karoserii łatane być powinny tradycyjnymi naklejkami "dzielny pacjent".
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 2957
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 23:08

Re: Opel Corsa Archimedes

Postautor: buba » piątek 08 kwie 2022, 15:38

Karolina Kot pisze:[
Dziury w karoserii łatane być powinny tradycyjnymi naklejkami "dzielny pacjent".


Nie wiem czy wy tez takie macie, ale kabak dzisiaj dostal cudną ze slonikiem - Indianinem! :)

Liczyłam się nawet z tym, że mi ktoś ją wybije.


Nie gadaj takich rzeczy! Mam nadzieje ze nikt tego nie zrobi! Zgodnie z tradycją Arczkowi dopuszczalnie krzywdę mogą robic tylko zwierzęta ;) a ludziom wara od niego!

Posty: 27962
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Opel Corsa Archimedes

Postautor: Karolina Kot » piątek 08 kwie 2022, 22:28

Ja gdzieś miałam nawet taką z koronawirusem, serio. ;)

A tymczasem w Kotlinie Kłodzkiej doceniono Archimedesa:
Załączniki
Super auto.JPG
Super auto.JPG (55.49 KiB) Przejrzano 3513 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 1400
Rejestracja: piątek 30 paź 2020, 09:37

Re: Opel Corsa Archimedes

Postautor: smar » sobota 09 kwie 2022, 12:47

Dziury w karoserii łatane być powinny tradycyjnymi naklejkami "dzielny pacjent".


Nie wiem czy wy tez takie macie, ale kabak dzisiaj dostal cudną ze slonikiem - Indianinem! :)

Chętnie podrzucę takie:
dzielny_pacjent.jpg
dzielny_pacjent.jpg (182.31 KiB) Przejrzano 3494 razy

Posty: 27962
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Opel Corsa Archimedes

Postautor: Karolina Kot » sobota 09 kwie 2022, 15:05

Szkoda, że takiej z dzikiem nie było.
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości