Opel Corsa Archimedes

Forum na każdy temat (ale bez przesady) :-)
Posty: 2944
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 23:08

Re: Opel Corsa Archimedes

Postautor: buba » sobota 09 kwie 2022, 16:50

To ja zamawiam tą z jednorożcem! Jakby jeszcze kiedys trafiła się syrenka albo kotek to tez poprosze! :)

Posty: 27771
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Opel Corsa Archimedes

Postautor: Karolina Kot » wtorek 26 kwie 2022, 07:00

Oto Opel Corsa B zauważony w jednej z dolnośląskich wsi.
Niech Was czasem nie zwiodą te wszystkie "upiękniające" malowania w kolorze czarnym.

Ja tam już dobrze wiem, skąd się w tych miejscach wzięły.
A i naklejki "Dzielny Pacjent" tu i ówdzie znalazłyby swoje zastosowanie.
Kto ma starą Corsę, ten wie o co chodzi. :geek:

Kiedyś gdzieś przeczytałam, że właściciele określonego modelu auta zawsze zwracają uwagę na podobne samochody. Żeby sprawdzić, czy w tych samych miejscach rdzewieją. ;)
Załączniki
Ope Corsa B (1).JPG
Ope Corsa B (1).JPG (93.09 KiB) Przejrzano 3751 razy
Ope Corsa B (2).JPG
Ope Corsa B (2).JPG (38.69 KiB) Przejrzano 3751 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 1323
Rejestracja: niedziela 25 mar 2018, 18:19

Re: Opel Corsa Archimedes

Postautor: RUBEX » czwartek 12 maja 2022, 17:51

Ach te reklamy na FB
Załączniki
IMG_3593.JPG
IMG_3593.JPG (166.58 KiB) Przejrzano 3599 razy
"Droga na sam szczyt, a tam nie ma nic - tylko ślady po pokoleniach..."

Posty: 27771
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Opel Corsa Archimedes

Postautor: Karolina Kot » czwartek 12 maja 2022, 21:41

W moim Archimedesie to niestety tylko opony by zostały. Nawet felgi ma straszne!!!
Dlatego jak ognia unikamy odrdzewiaczy i samochodowych myjni.
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 27771
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Opel Corsa Archimedes

Postautor: Karolina Kot » poniedziałek 27 cze 2022, 06:39

Jeśli coś działa – rób tego więcej.
Jeśli coś nie działa – rób coś innego.
Jeśli coś się nie zepsuło – nie naprawiaj tego!


Masz chwilę wolnego.
Zadbaj o swój wiekowy samochód. Zmyj ptasie kupy z maski. Przetrzyj szyby. Dolej oleju do pełna. Dolej płynu do spryskiwaczy do pełna.
Tadam!

Na efekty długo czekać nie trzeba. Za dużo było tego dbania na raz, Archie jest absolutnie nieprzyzwyczajony do czegoś takiego, wszelakie luksusy źle na niego wpływają i mam wrażenie, że powinien nosić raczej imię Diogenes.
Zaledwie chwilę po zakończeniu działań pielęgnacyjnych przestało działać lewe tylne światło postojowe oraz światło cofania. Wymiana żarówek i bezpieczników nic nie dała.
Na jakiej zasadzie działa elektronika w tym aucie - ???

A na dobitkę okazało się, że prawdziwie legendarny Opel Corsa z Sosnowca stał się już tak kultowy i popularny, że w Kędzierzynie - Koźlu nawet jedną z ulic nazwano jego imieniem. Chylę czoła!
Załączniki
Archimedes.JPG
Archimedes.JPG (88.03 KiB) Przejrzano 3316 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 1353
Rejestracja: piątek 30 paź 2020, 09:37

Re: Opel Corsa Archimedes

Postautor: smar » poniedziałek 27 cze 2022, 07:31

Karolina Kot pisze:
Na jakiej zasadzie działa elektronika w tym aucie - ???

A czy światła "stop" i "migacz" działają? Bo jeśli one też nie działają to cała tylna lewa lampa nie ma "masy".
Jeżeli "stop" i "migacz" działa to problemem może być styk od strony zasilania w przypadku pozycyjnego a cofania - najczęściej "automat" przy skrzyni biegów (rozregulował się lub zupełnie przekorodował ze starości)

Jeśli coś się nie zepsuło – nie naprawiaj tego!

Nie wymieniaj bezpieczników i żarówek jeśli nie są "spalone" ;)

Posty: 27771
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Opel Corsa Archimedes

Postautor: Karolina Kot » poniedziałek 27 cze 2022, 23:23

Sprawdziłam bezpieczniki (uważam, że i tak jest sporym sukcesem, że wiem, gdzie w Arczku są bezpieczniki) i chyba są w porządku. Żarówki też.
"Stop" i "migacz" działa.
Zrobiłam Archimedesowi też test "na choinkę" i wypadł ujemnie.

Pierwszy raz ma olej nalany do pełna i to może dlatego.
Co ciekawe, kiedy wlewam do pełna benzynę, to zaświeca się na jakiś czas niedziałający od samego początku zegar pokładowy.

P.S.
Dziś znalazłam za wycieraczką karteczkę, najwyraźniej pozostawioną przez jednego z sąsiadów: "Proszę parkować bardziej po prawej stronie, dziękuję".
Przeparkowałam gada i zostawiłam drugą kartkę z zapytaniem: "Po tej prawej stronie, czy po tej drugiej prawej?".
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 1353
Rejestracja: piątek 30 paź 2020, 09:37

Re: Opel Corsa Archimedes

Postautor: smar » wtorek 28 cze 2022, 07:52

Sprawdziłam bezpieczniki (uważam, że i tak jest sporym sukcesem, że wiem, gdzie w Arczku są bezpieczniki) i chyba są w porządku. Żarówki też.

Szczerze podziwiam bo ja np. jeszcze do swoich nie zaglądałem i póki co nie wiem gdzie są (ale zakładam że na pewno znajdę jak będzie trzeba :mrgreen: )
Chodziło mi tylko o to że przepalenie bezpiecznika czy żarówki jest z reguły "widoczne na pierwszy rzut oka" - oczywiście pod warunkiem że się je wyjmie i przyjrzy z bliska.
Zrobiłam Archimedesowi też test "na choinkę" i wypadł ujemnie.

Czy to znaczy że nie działają "awaryjne"?
Pierwszy raz ma olej nalany do pełna i to może dlatego.

:D Mam nadzieję że "do pełna" znaczy do "górnej" kreski (nie więcej!!! bo to już byłoby szkodliwe, szczególnie przy takich upałach.)
Generalnie zasada jest taka (a przynajmniej kiedyś była jak jeździłem Polonezem...) że zimą dolewamy do górnej kraski a latem raczej tak nie więcej niż 1/3 powyżej dolnej.
Co ciekawe, kiedy wlewam do pełna benzynę, to zaświeca się na jakiś czas niedziałający od samego początku zegar pokładowy

Teoretycznie wszystkie te pozostałe "awarie" nie powinny mieć ze sobą związku (typu sugerowana przeze mnie "masa" bo skoro stop i migacz działa to masa jest) i każdą z nich należałoby analizować i usuwać po kolei

Posty: 27771
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Opel Corsa Archimedes

Postautor: Karolina Kot » niedziela 10 lip 2022, 09:03

Sprawa okazała się być bardziej skomplikowana. Bezpieczniki były złe, a żarówki... żarówki też były złe (w tym jedna była przeznaczona dla ciężarówek i dlatego nie świeciła).
Podwozie na szczęście było dobre i tak oto mamy nową pieczątkę w dowodzie rejestracyjnym i kolejny rok przygód przed sobą. :mrgreen:

P.S. Muszę w końcu zmienić te zimówki na letnie.
Załączniki
Ważne, że jeździ.jpg
Ważne, że jeździ.jpg (47.56 KiB) Przejrzano 3082 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 27771
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Opel Corsa Archimedes

Postautor: Karolina Kot » poniedziałek 18 lip 2022, 21:41

Jak najprościej sprawdzić poziom oleju w Corsie?
Zajrzeć pod spód.

Jeśli kapie - jest.
Jeśli nie kapie - nie ma.
Załączniki
Olej (1).jpg
Olej (1).jpg (94.07 KiB) Przejrzano 2947 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości