Ropczyce - miejsce cholernie nieznane

W dziale tym każdy z użytkowników Forum może zadać pytanie lub podzielić się swoimi wątpliwościami. Co kilka głów, to nie jedna - być może wspólnie uda nam się rozwikłać kilka zagadek
Posty: 2520
Rejestracja: czwartek 16 kwie 2015, 17:40
Lokalizacja: Słajszewo

Ropczyce - miejsce cholernie nieznane

Postautor: Gniewko » piątek 10 lut 2023, 21:59

Jak zapewne wiecie, są takie miejscowości w Polsce, gdzie z dworca kolejowego idzie się godzinami do miasta. Jaworzno-Szczakowa, Ruciane-Nida itp

To samo jest w Ropczycach. W zimie idzie oszaleć. Ale ....

Po drodze natrafiłem na miejsce nieznane nikomu w centrum - a złaziłem bibliotekę, centrum kultury, wypytywałem mieszkańców.
Może źle szukałem i dlatego tam wrócę

Wzgórze oddzielające dworzec od miasta. Szubieniczne. :!:
Stoi tam krzyż, a obok tablica, do której nikt (do tej pory poznany) nie chce się przyznać.

Dwie tajemnice w jednym. i sorry za mój zmarznięty serdeczny. Zawsze mi w kadrze zimowym wyłazi (poza dołkami pokutnymi, bo tam jest środkowy ;) )

Lokalizacja: róg Piłsudskiego i Armii Krajowej - powyżej Studni
Załączniki
0.jpeg
0.jpeg (144.1 KiB) Przejrzano 930 razy
1.jpeg
1.jpeg (188.33 KiB) Przejrzano 930 razy
3.jpeg
3.jpeg (243.45 KiB) Przejrzano 930 razy
5.jpeg
5.jpeg (149.21 KiB) Przejrzano 930 razy
Maciej Rodziewicz

Posty: 27978
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Ropczyce - miejsce cholernie nieznane

Postautor: Karolina Kot » sobota 11 lut 2023, 08:23

Cmentarz choleryczny!
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Nierozwiązane zagadki przeszłości, czyli po nitce do kłębka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości