Księżycowa jaskinia

W dziale tym każdy z użytkowników Forum może zadać pytanie lub podzielić się swoimi wątpliwościami. Co kilka głów, to nie jedna - być może wspólnie uda nam się rozwikłać kilka zagadek
Posty: 51
Rejestracja: sobota 21 sty 2023, 16:47

Księżycowa jaskinia

Postautor: budrys » sobota 21 sty 2023, 23:00

Czy słyszeliście lub czytaliście o księżycowej jaskini? Ta ciekawa historia z końca II wojny światowej intryguje ludzi do dzisiaj. Również inne podziemia są ciekawe. Technika wykonania i ich przeznaczenie to zagadka do rozwiązania. Tu macie trochę materiałów na ten temat:
http://chomikuj.pl/dunin185/Ksi*c4*85*c ... +podziemia

Posty: 1410
Rejestracja: piątek 30 paź 2020, 09:37

Re: Księżycowa jaskinia

Postautor: smar » niedziela 22 sty 2023, 13:08

budrys pisze:Czy słyszeliście lub czytaliście o księżycowej jaskini?

Ależ oczywiście! :mrgreen: I to w kilku wersjach! :mrgreen: Pierwszą którą czytałem to była ta wersja "partyzancka" :mrgreen: Ale ostatnio trafiłem przypadkiem na wersję "ludową": syn opowiadał jak ojciec zdradził mu wejście i pokazał niewielki fragment gigantycznej sieci tuneli łączących pod ziemią główne miasta naszej części Europy jakąś nieziemską odmianą pociągów. Opowieść ta bardzo przypominała mi koncepcję CPK i dochodzących do niego "szprych" szybkiej kolei. Tylko nie mam pewności czy opowieść starego górala była inspirowana ideą CPK czy przeciwnie - koncepcja CPK powstała w oparciu o opowieść starego górala ;) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:



phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Nierozwiązane zagadki przeszłości, czyli po nitce do kłębka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości