Nowa Ruda - cmentarz przy ulicy Kolejowej

W dziale tym każdy z użytkowników Forum może zadać pytanie lub podzielić się swoimi wątpliwościami. Co kilka głów, to nie jedna - być może wspólnie uda nam się rozwikłać kilka zagadek
Posty: 262
Rejestracja: czwartek 16 kwie 2015, 17:40
Lokalizacja: Słajszewo/Nowa Ruda

Nowa Ruda - cmentarz przy ulicy Kolejowej

Postautor: Gniewko » piątek 24 wrz 2021, 21:44

Ktokolwiek słyszał? Ktokolwiek wie?
Cholernie dziwna historia. Poniżej dworca w Nowej Rudzie jest położony skwerek. Jakieś pseudoalejki na skarpie, zniszczona przez czas huśtawka, trzy ławeczki. Wszystko na dość sporym nachyleniu. Od dziś mam już zeznania sześciu świadków ( wcześniej było trzech), przekonanych, że w tym właśnie miejscu krótko po wojnie znajdował się cmentarz. Jaki? Ludzie, którzy albo pamiętają jako dzieci swoje zabawy między grobami, albo słyszeli od swoich rodziców o tym jak dokonywano tam pochówków w latach 50-tych ubiegłego stulecia - są bardzo pewni siebie. Tzn ich relacje tak brzmią.
Niestety na żadnym poznanym mi planie miasta, tudzież mapie nie ma po nim śladu.
Dziś (ledwie łażąc - ale to osobna sprawa) spotkałem trzy osoby, które potwierdziły istnienie płyt nagrobnych jeszcze w latach 80-tych.
Jak to jest możliwe, że nie ma po cmentarzu śladu w papierach?
Oczywiście szlajam się tam po deszczach z gracką i podkopuję (starając się byc niewidzialnym) od czasu do czasu to, co mi się podejrzane zdaje. Ale na razie bezskutecznie :evil:

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Nierozwiązane zagadki przeszłości, czyli po nitce do kłębka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość