Propozycje punktów regulaminu

Posty: 2499
Rejestracja: czwartek 16 kwie 2015, 17:40
Lokalizacja: Słajszewo

Re: Propozycje punktów regulaminu

Postautor: Gniewko » sobota 28 sty 2023, 16:57

No właśnie. Dziś użyto na Forum zwrotu "nadążasz?". Jest on wyjątkowo złośliwy. Naprawdę za Klimkiem proponuję dopisać punkt do regulaminu, a traktujący o wzajemnym szacunku. Na Forum Jurajskim taki punkt istnieje.
Maciej Rodziewicz

Posty: 1380
Rejestracja: piątek 30 paź 2020, 09:37

Re: Propozycje punktów regulaminu

Postautor: smar » sobota 28 sty 2023, 21:47

Gniewko pisze:Dziś użyto na Forum zwrotu "nadążasz?". Jest on wyjątkowo złośliwy. Naprawdę za Klimkiem proponuję dopisać punkt do regulaminu, a traktujący o wzajemnym szacunku. Na Forum Jurajskim taki punkt istnieje.

Zwrot ten został użyty w stosunku do mojej skromnej osoby ale ja wcale nie czuję się obrażony! Dlaczego? Proste - bo wydaje mi się że w większości przypadków "nadążam" natomiast nie mam pewności czy ten kto tak do mnie się zwraca "nadąża" za mną :( Napisałem "w większości przypadków" bo np. gdy na drugim semestrze elektroniki na wykładach z matmy zaczął się rachunek różniczkowy i całkowy na liczbach zespolonych, rozwiązywanie równań różniczkowych a w końcu i równań różniczkowych cząstkowych - zacząłem mieć w "nadążaniu" pewne opóźnienia :mrgreen: Ale wszystko skończyło się dobrze - drugi egzamin z matmy zdałem nawet na "cztery" w pierwszym podejściu (choć egzamin po pierwszym semestrze w pierwszym podejściu zdałem nawet na "pięć" :mrgreen: )
Podobnie i w sprawie tego postu "nadążam" z opóźnieniem bo chciałem w mej "przepastnej" bibliotece znaleźć wpierw artykuł który dawno temu czytałem a chciałbym by stanowił ilustrację mojego podejścia do informacji w ogólności.
czy_mozna_01.jpg
czy_mozna_01.jpg (155.18 KiB) Przejrzano 1246 razy

czy_mozna 02.jpg
czy_mozna 02.jpg (173.29 KiB) Przejrzano 1246 razy

Otóż w artykule tym (polska wersja Scientific American z kwietnia 1994 - mówiąc bardzo brzydko z czasów gdy co niektórych piszących na tym Forum "nie było w planie" bądź "srali oni w pieluchy") pokazano jak łatwo w dobie fotografii cyfrowej i cyfrowej obróbki obrazu można fałszować fakty. W konkluzji tego artykułu podano że w ocenie "cyfrowych" informacji coraz bardziej będzie trzeba polegać na swojej własnej wcześniej zdobytej wiedzy i doświadczeniu! Czemu o tym w ogóle napisałem? Ano dlatego by wyjaśnić "co niektórym" dlaczego tak bardzo polegam na tym czego nauczono mnie w szkole, na tym co kiedyś przeczytałem w książkach, czemu tak często "cytuję z pamięci". Oczywiście zawsze mogę się mylić bo pamięć ludzka jest zawodna
ps. przepraszam za złą jakość fotek :(

Posty: 27835
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Propozycje punktów regulaminu

Postautor: Karolina Kot » sobota 28 sty 2023, 22:14

Ja dziś zupełnie nie nadążam, bo stłukła mi się podczas mycia szklanka z cudownie ocalonego kompletu pochodzącego z okresu PRL, z huty "Laura" w Tarnowie i jestem całkowicie niepocieszona.
Chłopaki, musicie sobie poradzić sami.
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 1380
Rejestracja: piątek 30 paź 2020, 09:37

Re: Propozycje punktów regulaminu

Postautor: smar » sobota 28 sty 2023, 22:16

Karolina Kot pisze:Chłopaki, musicie sobie poradzić sami.

Ależ oczywiście Szefowo! :mrgreen:

Posty: 1326
Rejestracja: niedziela 25 mar 2018, 18:19

Re: Propozycje punktów regulaminu

Postautor: RUBEX » sobota 28 sty 2023, 22:31

Karolina Kot pisze:Ja dziś zupełnie nie nadążam, bo stłukła mi się podczas mycia szklanka z cudownie ocalonego kompletu pochodzącego z okresu PRL, z huty "Laura" w Tarnowie i jestem całkowicie niepocieszona.
Chłopaki, musicie sobie poradzić sami.

Kiedy za dawnych, szkolnych czasów mówiła tak nauczycielka, zazwyczaj kończyło się solówką za szkołą :shock:
"Droga na sam szczyt, a tam nie ma nic - tylko ślady po pokoleniach..."

Posty: 44
Rejestracja: niedziela 10 mar 2019, 16:24

Re: Propozycje punktów regulaminu

Postautor: szarik » sobota 28 sty 2023, 23:04

smar
nic się nie zmieniasz
nie ma sensu przepraszać za złą jakość fotek, wystarczy zrobić je porządnie. To nie jest trudne, to nie jest niemożliwe, nikt inny nie robi tandetnych skanów, tylko ty.
Skanowanie tematów naukowych, "science" też ci nie pomoże.
Wiem, iść w zaparte, grunt to dobre samopoczucie wbrew faktom.
CMOK FRAJERZYNO
"Cuś nacisłem i fszystko znikło." ( Kurt Cobain )

Posty: 27835
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Propozycje punktów regulaminu

Postautor: Karolina Kot » sobota 28 sty 2023, 23:20

Faktycznie szykuje się solówa, czy mam zacząć banować?
Osobiste wybiegi proponuję przeprowadzać jednak w formie prywatnych wiadomości.
Poważnie piszę. Zupełnie nie mam dziś humoru.
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 1380
Rejestracja: piątek 30 paź 2020, 09:37

Re: Propozycje punktów regulaminu

Postautor: smar » sobota 28 sty 2023, 23:23

...
Ostatnio zmieniony sobota 28 sty 2023, 23:25 przez smar, łącznie zmieniany 1 raz.

Posty: 1380
Rejestracja: piątek 30 paź 2020, 09:37

Re: Propozycje punktów regulaminu

Postautor: smar » sobota 28 sty 2023, 23:24

szarik pisze:smar
nic się nie zmieniasz
nie ma sensu przepraszać za złą jakość fotek, wystarczy zrobić je porządnie. To nie jest trudne, to nie jest niemożliwe, nikt inny nie robi tandetnych skanów, tylko ty.
Skanowanie tematów naukowych, "science" też ci nie pomoże.
Wiem, iść w zaparte, grunt to dobre samopoczucie wbrew faktom.
CMOK FRAJERZYNO

pokory trochę bo kabotyństwo kompromituje dyletantów. Protekcjonalnych szczególnie. Warto zacząć od siebie.

Posty: 6359
Rejestracja: poniedziałek 22 lip 2019, 10:17
Lokalizacja: Stratford - upon - Avon - Anglia

Re: Propozycje punktów regulaminu

Postautor: piotrwilczek » niedziela 29 sty 2023, 08:08

Ja pierniczę to mamy regulamin !!! Ja głupi żyłem w przeświadczeniu, że u ludzi z pasją wszystko się samo reguluje.
Wszystko co piękne jest przemija , wszystko co piękne jest zostaje.


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Regulamin oraz dział techniczny Forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości