Berlin - kino Hubertus

Opuszczone obiekty wiejskie znajdują się w osobnym dziale

Moderator: Eworu

Posty: 1563
Rejestracja: środa 19 sie 2015, 18:35
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Berlin - kino Hubertus

Postautor: Eworu » środa 10 maja 2017, 13:24

Dom miał być perełką, na miarę nie tylko wyjazdu, ale może i roku. Niestety informacje z internetu były już nieco nieaktualne i miejsce okazało się być dość mocno zdewastowane. Mimo to, biorąc pod uwagę polskie warunki, obiekt nadal zasługuje na szczególną uwagę. W Polsce spokojnie nazwałbym je najlepszym miejscem wyjazdu, no ale to jednak Niemcy :D.

Budynek składa się z dwóch części: kina oraz znajdującego się nad nim domu właściciela. Samo kino jest zawalone, a biorąc pod uwagę że miejsce jest bardzo widoczne z okien sąsiadów, którzy od razu wzywają policję (a po niemiecku ciężko się wytłumaczyć), więc odpuściliśmy.
Mieszkanie składa się z kilku pokoi wypełnionych sprzętem i antykami. W środku znajdziemy resztki fortepianu, skórzane kanapy, w pełni wyposażoną kuchnię. Pośród rzeczy walają się ubrania, telefon, czasopisma, żelazko, maszyna do szycia. W oknach nadal stoją sztuczne kwiatki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Budynek początkowo zaczął życie jako Restauracja Waidmannshof Otto Kuchenbeckera, wybudowana w 1894 roku. Kilka lat później, w lato 1921 roku Otto Arlt zaczął dwa razy w tygodniu puszczać w restauracji filmy - wówczas oczywiście nieme. Pomysł załapał i filmy stały się stałym punktem programu restauracji. W 1929 roku obiekt przekształcono w pełnoprawne kino z 333 siedzeniami i miejscem dla orkiestry, noszącej tę samą nazwę, co restauracja. W 1931 roku budynnek przejął Anton Glombeck i przeprowadził jego modernizację. Zmienił również nazwę na Capitol Lichtspiele Waidmannslust. Przebudowa była związana z przekształceniem kina z niemego na dźwiękowe. W 1938 nastąpiła kolejna zmiana nazwy, tym razem na Hubertus-Lichtspiele. W 1939 roku właścicielem stał się Alfred Lehmann.
Kino działało przez cały okres II wojny światowej, a po niej znalazło się we franuskiej sferze okupacji. Wkrótce jednak popularność telewizji spowodowała nieopłacalność biznesu i obiekt ostatecznie zamknięto w 1962 roku. Od tamtej pory stał on opuszczony. Prawdopodobnie mieszkanie na górze, które w zasadzie jest tematem dzisiejszego wpisu, było wykorzystywane jeszcze przez długi czas.
Archiwalne foty i źródło: https://www.flickr.com/photos/29997533@ ... 9110740366
http://www.waidmannslust.info/waidmannshof1.htm
http://www.waidmannslust.info/waidmannshof2.htm
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zapraszam na moje stronki Opuszczone_Zaglebie oraz Kolekcja_breloków

Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 30 sty 2017, 23:17

Re: Berlin - kino Hubertus

Postautor: czyzyklat20 » środa 14 cze 2017, 14:27

Aż dziw bierze że nie są takie miejsca rozkradzione.. :O

Posty: 1563
Rejestracja: środa 19 sie 2015, 18:35
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Berlin - kino Hubertus

Postautor: Eworu » środa 14 cze 2017, 17:15

W Niemczech się nie kradnie. Po pierwsze wszyscy są czujni i obserwują "podejrzanych" typków kręcących się po dzielnicach, po drugie nie ma skupów złomu, a po trzecie taniej jest iść po zasiłek niż sprzedawać rzeczy z kradzieży. Takie realia.
Zapraszam na moje stronki Opuszczone_Zaglebie oraz Kolekcja_breloków


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Opuszczone domy miejskie i kamienice”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości