Niemcy - fabryka chemiczna Ruddersdorf

Współczesne, opuszczone zakłady umieszczamy w oddzielnym dziale
Posty: 1579
Rejestracja: środa 19 sie 2015, 18:35
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Niemcy - fabryka chemiczna Ruddersdorf

Postautor: Eworu » środa 26 gru 2018, 11:21

Instrukcje były jasne. Zaparkować w pobliżu fabryk, przejść nad stanowiska wędkarskie , potem wbić się na tory i ekspresem przejść mostem kolejowym na 4 metrową "młynówką" zanim przejedzie jakiś pociąg. A dalej jeszcze tylko sforsować siatkę, drut kolczasty i kilka metrów otwartej przestrzeni by dostać się do fabryki Ruddersdorf.
Obiekt powstał w 1899 roku jako fabryka cementu. Wraz z II wojną światową została włączona w poczet machiny wojennej produkując boksyt. Początkowo po wojnie stała opuszczona, ale w latach 50-tych włączono ją w poczet zjednoczenia VEB i przebranżowiono na fabrykę fosforanów. Została zamknięta w 1999 roku i od tego czasu stała się miejscem różnego rodzaju planów filmowych, teledysków, polem popisu dla grafficiarzy i wszelkich innych artystycznych animozji. Zobaczymy ją na przykład tu : https://www.youtube.com/watch?v=Rr8ljRg ... inOfficial

Na terenie obiektu znajdziemy kilka kolosalnych hal fabrycznych wyprutych do cna. Zewsząd straszą nas puste betonowe szkielety, hałdy gruzu i wszechobecne wrzuty. Całość eksploracji ogranicza się do zwiedzania pustych pomieszczeń lub podziwiania widoków z dachów budynków. Nie ma tu żadnego wyposażenia, instalacji technicznych, cudów architektury przemysłowej. Tylko do bólu proste i puste betony. Mimo wszystko klimat wszechobecnego zniszczenia, pustki robi niesamowity efekt i warto odwiedzić to miejsce. Co najwyżej nie spinać się tak jak my z wejściem na około tylko bezpośrednio z ulicy ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zapraszam na moje stronki Opuszczone_Zaglebie oraz Kolekcja_breloków

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Stare fabryki i historyczne zakłady produkcyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości