Powiat olkuski - chata z zapadnią

Powiat olkuski - chata z zapadnią

Postautor: Eworu » wtorek 25 gru 2018, 23:06

Omiatam wzrokiem meble w przedsionku poszukując jakiś ciekawych obiektów do sfotografowania. Podłogę skrywa gruby kożuch tynku. Nagle jeden z kroków napotyka na pustkę. Wąskie pomieszczenie wypełnia łoskot pękających desek i walącego się gruzu. Kątem oka dostrzegam tylko jak ze ściany odrywają się kolejne płaty tynku z zaprawą. Całość trwała równe 8 sekund. Ostrożnym krokiem podchodzę znów do przedsionka i zerkam w 3 metrową dziurę piwnicy na węgiel która ujawniła się pod spróchniałymi deskami. Ze stodoły wyłania się kompan podróży który zaistniałą sytuację kwituje krótkim " Co ty k***a odpie***sz" ?

Domek leży w jednej z mniej ciekawych wiosek Jury. Słabe warunki pracy powodują w okolicy powodują że na całe cztery ulice mieściny przypada aż 7 opuszczonych domów.
Ten znajduje się na wzgórzu - położony teoretycznie samotnie, lecz cała wioska doskonale widzi co dzieje się na jego posesji obserwując go z dołu.

Część gospodarcza jest przyklejona do właściwego domu i mało ciekawa. W budynku znajduje się w zasadzie 5 pomieszczeń - przedpokój, łazienka, kuchnia i dwa pokoje. Całość jest stosunkowo dobrze zachowana - w szafach znajdują się powieszone ubrania, w meblach kuchennych zastawa, leki. W komodzie w dużym pokoju szereg dokumentów, głównie z okresu PRL-u.

Ciekawym znaleziskiem jest szereg zdjęć rentgenowskich niemal całego organizmu - chyba ostatni mieszkaniec domu nie był zbyt zdrowy. Historia domostwa nie jest znana.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zapraszam na moje stronki Opuszczone_Zaglebie oraz Kolekcja_breloków

Re: Powiat olkuski - chata z zapadnią

Postautor: Karolina Kot » środa 26 gru 2018, 00:44

A RTG klatki piersiowej też sfotografowałeś? Bo na spondylopatiach szyjnych to się nie znam...
"Wszystko, co dzisiaj było dla nas pamiątką, jutro może być zasypane pyłem zapomnienia. Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać."

Re: Powiat olkuski - chata z zapadnią

Postautor: Eworu » środa 26 gru 2018, 09:54

Nie, zostawiłem na półce :/
Zapraszam na moje stronki Opuszczone_Zaglebie oraz Kolekcja_breloków

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Małopolskie”