Woźniki - ośrodek wypoczynkowy i klub "Nova"

Moderator: Eworu

Posty: 1579
Rejestracja: środa 19 sie 2015, 18:35
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Woźniki - ośrodek wypoczynkowy i klub "Nova"

Postautor: Eworu » niedziela 29 lip 2018, 19:38

W Woźnikach, na obrzeżach w wypoczynkowej części w środku lasu kiedyś znajdował się niewielki ośrodek wypoczynkowy. Nie był zbytnio szczególny - kilka PRL-owskich kwadraciaków w postaci węzła sanitarnego, stołówki, budynku kulturalnego i zapewne szeregu domków. Ośrodek patrząc po okolicy nie oferował zbytnich atrakcji ( w okolicy tylko lasy, niewielka rzeczka, brak porządnego zbiornika wodnego). Póki istniał sponsor w postaci zakładu pracy to ludzie korzystali z taniej oferty wypoczynkowej. Po wyprzedaniu obiektu w prywatne ręce momentalnie podupadł. Czasowo wykorzystywano jeszcze główny budynek w postaci dyskoteki "Nova", ale i ona upadła - pewnie ze względu na lokalizację pośród niczego ;)


Ośrodek należał do Kopalni Szombierki. Organizowano tam wczasy dla górników, zabawy taneczne, zloty karawaniarzy, kolonie dla dzieci.
W ośrodku swoje treningi odbywała drużyna piłkarska klubu Szombierki. W 1991 r. ośrodek gościł pątników z Malty, którzy przyjechali na Światowe Dni Młodzieży zorganizowane z okazji IV pielgrzymki papieskiej Jana Pawła II. Obiekt został sprzedany w 1994 roku i wkrótce po tym fakcie upadł.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zapraszam na moje stronki Opuszczone_Zaglebie oraz Kolekcja_breloków

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Opuszczone hotele, ośrodki, domy wczasowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość