Jaworzno - Jeleń, nawiedzony dom

Proszę podchodzić do tego działu z przymrużeniem oka

Moderator: Eworu

Posty: 19653
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie

Jaworzno - Jeleń, nawiedzony dom

Postautor: Karolina Kot » niedziela 28 sty 2018, 22:44

Przy rynku w Jeleniu, niegdyś odrębnej miejscowości, dziś będącej jedną z peryferyjnych dzielnic Jaworzna, pod numerem 24 znajduje się okryty miejską legendą przedwojenny dom mieszkalny.
Według bardzo różnych przekazów od lat budynek miał przechodzić z rąk do rąk, a kolejne rodziny, które próbowały w nim mieszkać opuszczały swoje lokum bardzo szybko, niejednokrotnie w środku nocy.
Nie do końca wiadomo, co takiego przytrafiało się tym ludziom, wśród okolicznych mieszkańców krążą jednak plotki o "zjawie", która jakoby najbardziej upodobała sobie strych obiektu.

Wbrew temu, co można by oczekiwać na miejscu okazuje się, że dom jest zadbany i sprawia całkiem sympatyczne wrażenie. Posiada drewniane okiennice, ładną elewację, w oknach czyste firanki. Wygląd zawdzięcza obecnemu właścicielowi, który zakupił obiekt i - wykorzystując opowieści o nim krążące - zaadaptował go na potrzeby "escape room". Za opłatą śmiałkowie mogli wynająć budynek i spędzić w jego wnętrzu noc, rozwiązując przygotowane zagadki.
Podobno chętnych na tego typu ekstremalną formę rozrywki nie brakowało, ale z jakiegoś niezrozumiałego powodu właściciel zawiesił działalność.
Budynek po raz kolejny wystawiony został na sprzedaż.

Zdjęcia wykonałam w styczniu 2018 roku.
Lokalizacja
P.S. Kurcze, chyba faktycznie z tym domem coś jest na rzeczy, nie ma się co śmiać i w ogóle "przebacz mi Brunhildo", bo podczas próby zamieszczenia zdjęć do tego wątku uporczywie wyskakiwał mi komunikat "błąd HTTP". :o :o
Załączniki
Nawiedzony dom (1).JPG
Nawiedzony dom (1).JPG (71.37 KiB) Przejrzano 3447 razy
Nawiedzony dom (2).JPG
Nawiedzony dom (2).JPG (50.72 KiB) Przejrzano 3447 razy
Nawiedzony dom (3).JPG
Nawiedzony dom (3).JPG (103.06 KiB) Przejrzano 3447 razy
Nawiedzony dom (6).JPG
Nawiedzony dom (6).JPG (117.72 KiB) Przejrzano 3447 razy
Nawiedzony dom (5).JPG
Nawiedzony dom (5).JPG (46.16 KiB) Przejrzano 3447 razy
Nawiedzony dom (8).JPG
Nawiedzony dom (8).JPG (66.97 KiB) Przejrzano 3447 razy
Nawiedzony dom (7).JPG
Nawiedzony dom (7).JPG (62.05 KiB) Przejrzano 3447 razy
Nawiedzony dom (4).JPG
Nawiedzony dom (4).JPG (67.14 KiB) Przejrzano 3447 razy
"Chociaż nie skończysz ciągle rób, Ciebie, nie dzieło, weźmie grób,
A choć na ziemi krótko nas, Czas wszystko skończy, bo – ma czas"

Posty: 19653
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie

Re: Jaworzno - Jeleń, nawiedzony dom

Postautor: Karolina Kot » piątek 11 wrz 2020, 10:23

Mocno już odgrzewany artykuł:
Dom, w którym straszy znów jest na sprzedaż. Cena to prawie 200 tys. zł

Dom przy rynku w Jaworznie-Jeleniu owiany jest legendą. Nigdy nie odnaleziono dwójki dzieci, które tam mieszkały, a plotki głoszą, że za ich zniknięcie odpowiedzialny jest ojciec. Od tego czasu w domu dzieją się dziwne rzeczy, dlatego już 30 rodzin po prostu z niego uciekło. Dom znów jest na sprzedaż

W tamtym roku budynek kupił mężczyzna, który z nawiedzonego domu postanowił uczynić intratny interes. Jak? Wynajmował go tym, którzy lubią się bać.
Z piwnicy dochodzi płacz dziecka?

W latach 40. XX wieku mieszkańcy Jelenia zaczęli omijać szerokim łukiem dom z białego kamienia przy głównej drodze. Nikt nie chciał tędy przechodzić, odkąd w dziwnych okolicznościach zniknęło mieszkające tam rodzeństwo. Ludzie opowiadali, że nocami z piwnicy dochodzi płacz dziecka. Ktoś inny w piwnicy widział tam dziwne narzędzia. Zaklinał się przy tym, że były skąpane we krwi.
30 rodzin z niego zrezygnowało

Dom w Jeleniu znają niemal wszyscy mieszkańcy dzielnicy i mimo że upłynęło już ponad 70 lat, straszna historia jest nadal żywa. Ludzie mówią, że to przeklęte miejsce, z którego uciekło w ciągu 70 lat ponad 30 rodzin.

Mimo tego Paweł, obecny właściciel, nie bał się. Nazwał go „Doom w Jeleniu”. Zrekonstruował wnętrza domu, tak żeby przypominały śląskie domostwo z lat powojennych i zaczął „wpuszczać” tam śmiałków o mocnych nerwach. W piwnicy, na piętrze oraz na strychu urządził escape room. Zadaniem uczestników zabawy było wydostanie się z kolejnych pomieszczeń, rozwiązując zagadki. Jeszcze odważniejsi mogli wykupić sobie noc w nawiedzonym domu.
Już nie ma czasu na zajęcie się interesem

Po kilku miesiącach dom jednak znów jest na sprzedaż. – Oferujemy do sprzedaży dom, w którym występują zjawiska paranormalne. Znakomity obiekt do prowadzenia działalności gospodarczej typu ”escape room”. 3 razy po 70 m kw. „Doom w Jeleniu” budzi szerokie zainteresowanie. Bardzo szybka stopa zwrotu inwestycji. Cena 199 tys. zł – czytamy w ogłoszeniu.

Udało nam się skontaktować z właścicielem. Wcale nie chodzi o to, że coś go przestraszyło.

– Po prostu moja córka, która miała zajmować się interesem nie może obecnie tego zrobić, a ja nie mam czasu. Stąd decyzja o sprzedaży – mówi mężczyzna.

katowice.wyborcza.pl
Michalina Bednarek
12 maja 2017
"Chociaż nie skończysz ciągle rób, Ciebie, nie dzieło, weźmie grób,
A choć na ziemi krótko nas, Czas wszystko skończy, bo – ma czas"


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Nawiedzone domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

 

 

cron