Żyrardów - miasto jednej fabryki

Linki do ciekawych stron
Posty: 27962
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Żyrardów - miasto jednej fabryki

Postautor: Karolina Kot » środa 21 lut 2018, 22:35

Żyrardów - miasto jednej fabryki to blog "o Żyrardowie dla ciekawskich", którego autorem jest pan Dariusz Szczepanik.

Tak się ostatnio złożyło, że niejako przejazdem i w pośpiechu, trafiłam do Żyrardowa. Przeszłam się (a w zasadzie przebiegłam) kilkoma uliczkami z aparatem fotograficznym w dłoni, odwiedziłam dworzec kolejowy oraz na chwilę wstąpiłam na parafialny cmentarz i chociaż moja wizyta w okolicy nie trwała nawet półtorej godziny, bardzo mi się to miasto spodobało. W dodatku wszyscy napotkani ludzie mówili mi "dzień dobry"! :)

Jeszcze bardziej mnie wciągnęło, gdy po powrocie do domu zaczęłam poszukiwać informacji o tej miejscowości i gdy natrafiłam na wspomnianą wyżej stronę. Jej autor jest prawdziwym pasjonatem potrafiącym zarazić swoimi zainteresowaniami innych podobnych sobie ciekawskich ludzi. W moim kajeciku znalazło się kilka istotnych adresów i jestem pewna, że będę się starała do Żyrardowa przynajmniej jeszcze raz zajrzeć. I mam nadzieję, że następnym razem poświęcę na to miasto nieco więcej czasu.
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Warto kliknąć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości