Archiwalne fotografie śląskich kościołów ze zbiorów Muzeum Górnośląskiego

Linki do ciekawych stron
Posty: 506
Rejestracja: piątek 04 lis 2016, 18:51
Lokalizacja: Bytom

Archiwalne fotografie śląskich kościołów ze zbiorów Muzeum Górnośląskiego

Postautor: Velder » czwartek 23 lut 2017, 21:13

175 przedwojennych fotografii górnośląskich kościołów i ich wyposażenia, znajdujących się w zbiorach Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, zostało udostępnionych w wersji cyfrowej na stronie kliszepamieci.pl.

Konserwacja i digitalizacja 175 archiwalnych zdjęć, które zachowały się w postaci szklanych klisz, były możliwe dzięki projektowi Klisze pamięci – śladem górnośląskiego sacrum, na który w 2016 roku Muzeum Górnośląskie otrzymało dotację Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 55 tysięcy złotych. Kwota ta pozwoliła na przeprowadzenie pierwszego etapu zaplanowanych prac – digitalizację części zborów i uruchomienie poświęconej im strony internetowej. Planujemy sukcesywne udostępnianie kolejnych fotografii.

Trzyletni projekt Klisze pamięci – śladem górnośląskiego sacrum zakłada analizę, digitalizację i udostępnienie archiwalnych fotografii zachowanych w postaci szklanych klisz w zbiorach Muzeum Górnośląskiego. Na większości z około 1600 kliszach z lat 1900–1939 zarejestrowane zostały górnośląskie obiekty sakralne wraz z ich wyposażeniem.

więcej o projekcie: http://muzeum.bytom.pl/?p=4981


Link do strony: http://kliszepamieci.pl/

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Warto kliknąć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

 

 

cron