Śladem Zagłębiowskich Żydów

Linki do ciekawych stron
Posty: 1498
Rejestracja: środa 19 sie 2015, 18:35
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Śladem Zagłębiowskich Żydów

Postautor: Eworu » sobota 30 sty 2016, 22:11

Niby wszystko fajnie, choć osobiście wolałbym żeby młodzież najpierw zgłębiała historię swojego miasta i Polaków, a Żydów zostawić dla bardziej zainteresowanych tematem. niemniej fajnie że coś się dzieje-szkoda że nie oprosili o wykład naszego forumowego eksperta :( .
https://www.youtube.com/watch?v=5X_Zivc ... e=youtu.be
Zapraszam na moje stronki Opuszczone_Zaglebie oraz Kolekcja_breloków

Posty: 13868
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Śladem Zagłębiowskich Żydów

Postautor: Karolina Kot » sobota 30 sty 2016, 22:52

Karolina Jakowienko to dla mnie autorytet, bez dwóch zdań.
I w ogóle mnie się to przedsięwzięcie bardzo podoba. Między innymi ze względu na własne przeżycia z okresu liceum, związane z tematyką Holocaustu.

Doskonale pamiętam lekturę obowiązkową "Opowiadań" autorstwa Tadeusza Borowskiego. Po przeczytaniu "Proszę państwa do gazu" powędrowałam jak zahipnotyzowana do szkolnej biblioteki, gdzie potwierdziłam straszną prawdę - niestety, od ponad ćwierć wieku mieszkam na terenie dawnego getta!
Wszystkie obiekty związane z dawną kulturą żydowską, które uwieczniłam na swoich fotografiach, znalazły się na naszym Forum dzięki jednej z lekcji języka polskiego, która odbyła się z inicjatywy niesamowitej pani magister, Anety Bednarek.
"Wszystko, co dzisiaj było dla nas pamiątką, jutro może być zasypane pyłem zapomnienia. Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać."

Posty: 1498
Rejestracja: środa 19 sie 2015, 18:35
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Śladem Zagłębiowskich Żydów

Postautor: Eworu » sobota 30 sty 2016, 23:55

Sam pomysł zorganizowana takiej akcji nie jest zły. Wolałby jednak aby poznawanie historii regionu zacząć od bardziej polskich wątków, a żydów odłożyć trochę w czasie. Wątki narodu wybranego jak sama wiesz bardzo mnie interesują, ale jednak zawsze na pierwszym miejscu będzie historia miasta aniżeli konkretnej społeczności.
Zapraszam na moje stronki Opuszczone_Zaglebie oraz Kolekcja_breloków


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Warto kliknąć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość