Żyrardów - miasto jednej fabryki

Linki do ciekawych stron

Żyrardów - miasto jednej fabryki

Postautor: Karolina Kot » środa 21 lut 2018, 22:35

Żyrardów - miasto jednej fabryki to blog "o Żyrardowie dla ciekawskich", którego autorem jest pan Dariusz Szczepanik.

Tak się ostatnio złożyło, że niejako przejazdem i w pośpiechu, trafiłam do Żyrardowa. Przeszłam się (a w zasadzie przebiegłam) kilkoma uliczkami z aparatem fotograficznym w dłoni, odwiedziłam dworzec kolejowy oraz na chwilę wstąpiłam na parafialny cmentarz i chociaż moja wizyta w okolicy nie trwała nawet półtorej godziny, bardzo mi się to miasto spodobało. W dodatku wszyscy napotkani ludzie mówili mi "dzień dobry"! :)

Jeszcze bardziej mnie wciągnęło, gdy po powrocie do domu zaczęłam poszukiwać informacji o tej miejscowości i gdy natrafiłam na wspomnianą wyżej stronę. Jej autor jest prawdziwym pasjonatem potrafiącym zarazić swoimi zainteresowaniami innych podobnych sobie ciekawskich ludzi. W moim kajeciku znalazło się kilka istotnych adresów i jestem pewna, że będę się starała do Żyrardowa przynajmniej jeszcze raz zajrzeć. I mam nadzieję, że następnym razem poświęcę na to miasto nieco więcej czasu.
"Wszystko, co dzisiaj było dla nas pamiątką, jutro może być zasypane pyłem zapomnienia. Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać."

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Warto kliknąć”