Bolesław - kompleks świetlików sztolni przy ulicy Ponikowskiej

Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 18 cze 2018, 00:40

Re: Bolesław - kompleks świetlików sztolni przy ulicy Ponikowskiej

Postautor: Maria Zieba » poniedziałek 18 cze 2018, 01:06

Świetliki sztolni czajowskiej również się zachowały i biegną w linii prostopadłej do tych ze zdjęć.

Posty: 1
Rejestracja: sobota 06 kwie 2024, 16:41

Re: Bolesław - kompleks świetlików sztolni przy ulicy Ponikowskiej

Postautor: Rademenes » sobota 06 kwie 2024, 17:06

Chciałbym nieco odświeżyć temat tej sztolni. W postach pojawiła się informacja o mapie z 1769 r. (pewnie chodzi o mapę Renscha), na której określono jej świetliki jako "alte Stollen Halden". Zakładam, że skoro można odczytać napisy, to skan mapy musi być w dobrej rozdzielczości lub ktoś ma dostęp do oryginału, a w zasadzie to chyba kopii tej mapy wykonanej przez Gartnera. Szukałem jej w dostępnych archiwach online, ale niestety bez rezultatu. Tzn. mam jej skan, ale w stosunkowo słabej rozdzielczości uniemożliwiającej odczyt informacji. Czy jest szansa aby ktoś ją udostępnił, lub wskazał gdzie można ją znaleźć? Próbuję ustalić całkowity przebieg tej sztolni z oznaczeniem świetlików (zresztą innych sztolni tego rejonu także) i w zasadzie większość mam, ale chciałbym to skorelować jeszcze z tą mapą. Być może dzięki pewnemu zdarzeniu sprzed kilku lat uda się namierzyć jej cały przebieg, aż do połączenia z Ponikowską w okolicy Lasek.


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Sztolnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość