Myszków - kotłownia odlewni

Czyli browary, gorzelnie, cegielnie, wieże ciśnień, kuźnie, wapienniki i inne zabytki związane z szeroko pojętym przemysłem
Posty: 1531
Rejestracja: środa 19 sie 2015, 18:35
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Myszków - kotłownia odlewni

Postautor: Eworu » czwartek 30 cze 2016, 19:44

Na terenie prężnie działającej odlewni znajduje się kilka mniejszych lub większych opuszczonych budynków-magazynów, narzędziowni. Z nich wszystkich najbardziej odznacza się kotłownia, górująca nad okolicą- jest również zarazem najbardziej oddalona od działającej części i najłatwiejsza do eksploracji. W środku znajduje się klatka schodowa, trzy kondygnacyjna, zsypy którymi podawano węgiel oraz pomosty technologiczne-raczej bez możliwości wejścia.

Odlewnia w Myszkowie pierwszy raz upadłość ogłosiła w 2001 roku. Wtedy to prawdopodobnie, po przejęciu zakładu nowy właściciel zdecydował się na pobieranie ciepła z sieci i przestarzała kotłownia stała się zbędna.
W środku widać iż przez lata nie była otoczona płotem jak teraz, gdyż poza szabrem zwracają uwagę podpisy zwiedzających na ścianach sprzed 10 lat.
Kolejne zawirowania pojawiły się w 2004 roku, kiedy po problemach Polskie Odlewnie SA zakład przejęli ukraińcy.
W 2009 roku odlewnia drugi raz ogłosiła upadłość, a rok później została kupiona przez Cema SA. Prawdopodobnie dopiero wtedy została otoczona płotem, a pozostałe budynki wokół wyburzono.
Obiekt dodałem do zabytków gdyż jego konstrukcja nie jest typowa dla kotłowni z okresu PRL, poza tym za ~10 lat zabytkiem już będzie ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zapraszam na moje stronki Opuszczone_Zaglebie oraz Kolekcja_breloków

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Zabytki techniki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości