Łazy - cegielnia

Łazy - cegielnia

Postautor: Eworu » czwartek 17 mar 2016, 20:53

Na samym końcu Łaz, tuż przy linii kolejowej stoi dawna cegielnia.
Na miejscu nie byłem pewien czy to rzeczywiście była cegielnia - styl architektoniczny się zgadzał, aczkolwiek nigdzie nie było widać pieca Hoffmana. Mapy rozwiały wątpliwości - tamta część miasta nazywa się właśnie "Cegielnia".
Z zakładu mało co pozostało - ktoś chciał ją przerobić na firmę, ale zabrakło pieniędzy i zdążył postawić jedynie jedną halę i szkielet drugiej. Z samej cegielni zostały jedynie dwa kominy, jeden podłużny budynek wkomponowany w halę oraz wyrobiska.
W Łazach w 1885 roku istniały dwie cegielnie, a w 1887 roku swój zakład otworzył Jungster(inne źródła Ingster). Prawdopodobnie to jest właśnie interesujący nas zakład.
Zdjęcie archiwalne pracowników:
Obrazek
źródło:http://lazy.archiwa.org/zasoby.php?id=32140
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zapraszam na moje stronki Opuszczone_Zaglebie oraz Kolekcja_breloków

Re: Łazy - cegielnia

Postautor: Eworu » piątek 14 paź 2016, 21:51

Mały update zdjęć, okazało się że miejscówka jest świetna do sesji zdjęciowych autek. Archimedes?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zapraszam na moje stronki Opuszczone_Zaglebie oraz Kolekcja_breloków

Re: Łazy - cegielnia

Postautor: Karolina Kot » piątek 14 paź 2016, 22:00

Pomyślę o tym. :twisted:
Ale najpierw trzeba gadzinę umyć, bo po ostatnim off road Archie wygląda... no... powiedzmy, że ma na karoserii maskowanie.
"Wszystko, co dzisiaj było dla nas pamiątką, jutro może być zasypane pyłem zapomnienia. Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać."

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Województwo śląskie”