Częstochowa - opuszczona cegielnia

Posty: 1871
Rejestracja: środa 19 sie 2015, 18:35
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Częstochowa - opuszczona cegielnia

Postautor: Eworu » niedziela 15 lip 2018, 18:09

Zachodnie obrzeża Częstochowy cegielniami stoją. Wiedziałem że wśród nich musi się pokazać w końcu jakaś opuszczona.
Prezentowany zakład zakończył działalność dwa, trzy lata temu. Mimo to jest dość mocno zdewastowany ze względu na swoje położenie na uboczu. Na jej upadek mógł mieć wpływ fakt istnienia dosłownie za miedzą identycznego, lecz nowocześniejszego zakładu - cegielnie korzystały nawet z tego samego wyrobiska. Była to niewielka, rodzinna firma z długimi tradycjami. Nawet ich nazwisko było związane z cegłami ;) Na terenie zakładu znajduje się rozpadający piec Hoffmana, spalone biura, rozkradziona część produkcyjna, szereg wiat zastawionych po dach formami do cegieł i... piętrowy kurnik :roll:
Zakład oferował cegły typu:
ACKERMAN Częstochowa,
cegielnia Częstochowa,
cegielnie Częstochowa,
cegła dziurawka Częstochowa,
cegła kratówka Częstochowa,
cegła pełna Częstochowa,
cegła Częstochowa,
bloczek PD-2
cegły Częstochowa,
MAX Częstochowa,
MAXY Częstochowa,
pustak kominowy Częstochowa,
pustak MAX Częstochowa,
pustaki Częstochowa.
Załączniki
1 (46).jpg
1 (46).jpg (127.82 KiB) Przejrzano 5223 razy
1 (45).jpg
1 (45).jpg (97.95 KiB) Przejrzano 5223 razy
1 (44).jpg
1 (44).jpg (124.43 KiB) Przejrzano 5223 razy
1 (49).jpg
1 (49).jpg (88.95 KiB) Przejrzano 5223 razy
1 (48).jpg
1 (48).jpg (112.74 KiB) Przejrzano 5223 razy
1 (47).jpg
1 (47).jpg (116.49 KiB) Przejrzano 5223 razy
1 (50).jpg
1 (50).jpg (148.75 KiB) Przejrzano 5223 razy
Zapraszam na moje stronki Opuszczone_Zaglebie oraz Kolekcja_breloków

Posty: 27835
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Częstochowa - opuszczona cegielnia

Postautor: Karolina Kot » niedziela 15 lip 2018, 23:13

Piękny obiekt! Byłam w tym miejscu około cztery lata temu, ale wówczas cegielnia nie była jeszcze dostępna do zwiedzania.
Cieszę się, że udało Ci się odwiedzić ten zakład. Z częstochowskimi cegielniami trzeba się spieszyć, dobrym przykładem niech będzie nieistniejąca cegielnia "Michalina".
Do dziś pluję sobie w brodę, że nie przeskoczyłam ogrodzenia, kiedy jeszcze istniała.
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Województwo śląskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość