Łany - grób przy drodze

Posty: 27829
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Łany - grób przy drodze

Postautor: Karolina Kot » niedziela 16 paź 2016, 23:45

W miejscowości Łany, położonej w powiecie gliwickim, w gminie Rudziniec, przy głównej drodze, znajduje się samotna, bezimienna mogiła.
Na pierwszy rzut oka wygląda jak przydrożny krzyż, jednak bliższe oględziny zdradzają, że w tym wypadku mamy do czynienia raczej z pochówkiem, którego - jak mogę się jedynie domyślać - dokonano na szybko, w rowie melioracyjnym.
Niestety, podczas mojej wizyty nie dostrzegłam w pobliżu nikogo z mieszkańców, a niezręcznie było mi dobijać się ludziom do domów przy niedzieli z powodu własnej ciekawości.
Mam nadzieję, że czas przyniesie kiedyś odpowiedź, lub przynajmniej potwierdzenie przypuszczeń odnośnie osoby spoczywającej w tym miejscu.

Zdjęcia wykonałam w październiku 2016 roku.
Lokalizacja
Załączniki
Mogiła w Łanach (1).JPG
Mogiła w Łanach (1).JPG (63.8 KiB) Przejrzano 5964 razy
Mogiła w Łanach (3).JPG
Mogiła w Łanach (3).JPG (56.88 KiB) Przejrzano 5964 razy
Mogiła w Łanach (2).JPG
Mogiła w Łanach (2).JPG (104.99 KiB) Przejrzano 5964 razy
Mogiła w Łanach.JPG
Mogiła w Łanach.JPG (125.56 KiB) Przejrzano 5964 razy
Mogiła w Łanach (4).JPG
Mogiła w Łanach (4).JPG (119.29 KiB) Przejrzano 5964 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek 03 cze 2019, 13:55
Lokalizacja: Rybnik

Re: Łany - grób przy drodze

Postautor: Yaneck » niedziela 21 cze 2020, 13:50

Mogiła ta znajduje się na ul. Pyskowickiej w Łanach. Jest to prawdopodobnie grób wojenny nieznanego żołnierza z okresu II Wojny Światowej. Grób ten jest pod opieka pewnej rodziny, jest zadbany i odwiedzany. Dzień wcześniej właśnie ta rodzina grób ten uporządkowała. Taką informację uzyskałem od pobliskich tego miejsca. Współrzędne: 50°23'22.3"N 18°25'59.3"E Zdjęcia z wyjazdu dnia 09-05-2020.
Zdjęcie 1.
Obrazek
Zdjęcie 2.
Obrazek
Zdjęcie 3.
Obrazek
Kto pyta, nie błądzi!


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Województwo opolskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości