Łany - grób przy drodze

Znajdują się tu opisy cmentarzy wszystkich wyznań, w tym katolickich, ewangelickich oraz żydowskich, a także zapomniane miejsca pochówków, groby wojenne, powstańcze i mogiły epidemiczne

Łany - grób przy drodze

Postautor: Karolina Kot » niedziela 16 paź 2016, 23:45

W miejscowości Łany, położonej w powiecie gliwickim, w gminie Rudziniec, przy głównej drodze, znajduje się samotna, bezimienna mogiła.
Na pierwszy rzut oka wygląda jak przydrożny krzyż, jednak bliższe oględziny zdradzają, że w tym wypadku mamy do czynienia raczej z pochówkiem, którego - jak mogę się jedynie domyślać - dokonano na szybko, w rowie melioracyjnym.
Niestety, podczas mojej wizyty nie dostrzegłam w pobliżu nikogo z mieszkańców, a niezręcznie było mi dobijać się ludziom do domów przy niedzieli z powodu własnej ciekawości.
Mam nadzieję, że czas przyniesie kiedyś odpowiedź, lub przynajmniej potwierdzenie przypuszczeń odnośnie osoby spoczywającej w tym miejscu.

Zdjęcia wykonałam w październiku 2016 roku.
Mogiła w Łanach (1).JPG
Mogiła w Łanach (1).JPG (63.8 KiB) Przejrzano 854 razy
Mogiła w Łanach (3).JPG
Mogiła w Łanach (3).JPG (56.88 KiB) Przejrzano 854 razy
Mogiła w Łanach (2).JPG
Mogiła w Łanach (2).JPG (104.99 KiB) Przejrzano 854 razy
Mogiła w Łanach.JPG
Mogiła w Łanach.JPG (125.56 KiB) Przejrzano 854 razy
Mogiła w Łanach (4).JPG
Mogiła w Łanach (4).JPG (119.29 KiB) Przejrzano 854 razy
"Wszystko, co dzisiaj było dla nas pamiątką, jutro może być zasypane pyłem zapomnienia. Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać."

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Nekropolie”