Sławków - niemieckie tablice cmentarne na podjeździe domu

Znajdują się tu opisy cmentarzy wszystkich wyznań, w tym katolickich, ewangelickich oraz żydowskich, a także zapomniane miejsca pochówków, groby wojenne, powstańcze i mogiły epidemiczne

Sławków - niemieckie tablice cmentarne na podjeździe domu

Postautor: Eworu » sobota 07 maja 2016, 21:41

Na razie daję do ukrytego póki Karolina albo inna osoba nie zrobi porządniejszej relacji. To nie do końca mój temat więc oddaje w inne ręce.
O sprawie poinformował mnie Kacper Kaczmarski z Formacji Dąbrowskiej. Od razu pognałem do domu obok cmentarza aby sprawdzić jego rewelacje.
Rzeczywiście na podjeździe znajdują się fragmenty tablic cmentarnych-prawdopodobnie niemieckich, ewangelickich.
Nie sprawdzałem bardzo dokładnie bo gospodarza nie było w domu.
Obrazek
Obrazek
Zapraszam na moje stronki Opuszczone_Zaglebie oraz Kolekcja_breloków

Re: Niemieckie tablice cmentarne na podjeździe w Sławkowie

Postautor: Karolina Kot » sobota 07 maja 2016, 23:37

Podejrzewam, że są to odpadki z miejscowego zakładu kamieniarskiego, który "pożyczył" sobie płytę nagrobkową z któregoś ze zlikwidowanych cmentarzy.
Na przykład z tego z Dąbrowy Górniczej.

Swoją drogą niezłe ktoś ma oko, że coś takiego wypatrzył.
"Wszystko, co dzisiaj było dla nas pamiątką, jutro może być zasypane pyłem zapomnienia. Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać."

Postautor: PL_Sheep » wtorek 10 maja 2016, 23:14

Taki troszeczkę niesmaczny temat. Jednak swego czasu na Cmentarzu Pechnickim w Jaworznie wyłożono alejki dawnymi płytami nakrywającymi pomniki nagrobne. Mnie osobiście to się bardzo nie podoba. Pomyśleć że kiedyś ktoś stawiał świeczki swoim bliskim na tych płytach.

Postautor: Eworu » czwartek 28 lip 2016, 23:58

Właściciel domu posiada zakład kamieniarski i użył zużytego materiału do wysypania sobie podjazdu.
Także jest świadom na czym parkuje.
Zapraszam na moje stronki Opuszczone_Zaglebie oraz Kolekcja_breloków

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Nekropolie”