Katowice - schron ?

Moderator: warschauer44

Posty: 1997
Rejestracja: poniedziałek 22 cze 2015, 22:45

Re: Katowice - schron ?

Postautor: warschauer44 » wtorek 10 lip 2018, 20:58

Pytanie czy taki szum jest dobry - ten gość wcześniej robił zamieszanie wokół innej sprawy i chyba coś tam mu nie za bardzo pozytywnie wyszło, bo o sprawie zamilkł.
A co do oznaczeń - kolor czarny istniejące SW; kolor buraczkowy (?) projektowane SW.
www.facebook.com/Luftschutz3345

Posty: 27836
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Katowice - schron ?

Postautor: Karolina Kot » wtorek 10 lip 2018, 21:41

warschauer44 pisze: kolor buraczkowy (?)

Ech, faceci i kolory! To nie jest "buraczkowy" tylko "Archimedesowy". :)
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 2019
Rejestracja: wtorek 19 kwie 2016, 08:20
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Katowice - schron ?

Postautor: tom1977 » wtorek 10 lip 2018, 21:51

Karolina no tak to jest że w zasadzie rozróżniamy wszystkie kolory ,tylko mamy problem je nazwać (no może poza podstawowymi RGB ) :mrgreen:
Tomasz Zamysłowski
Facebook - Górnośląskie Zabytki Militarne

Posty: 27836
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Katowice - schron ?

Postautor: Karolina Kot » środa 11 lip 2018, 09:27

To zupełnie tak samo, jak u kobiet z kierunkami. Też rozróżniamy "prawo" i "lewo" i także mamy problem, żeby je odpowiednio nazwać. :D
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 3
Rejestracja: czwartek 04 paź 2018, 20:35

Re: Katowice - schron ?

Postautor: MuzeumOC » czwartek 04 paź 2018, 20:57

Niestety nie doczekałem się paparazzi, bankietów ani nawet tytułu odkrywcy roku, być może dlatego, że profil Rokada nie jest tworzony prze jedną, lecz kilka osób ;) Koledzy mówią pewnie o Richardzie, jak przystało na Brytyjczyka, jest głośniejszy niż my, Polacy, ale w wypadku tych poszukiwań to jest nam wszystkim jak najbardziej na rękę. Owocem tego "szumu" i poprzednio "tajemnicy" jest to, że poza 20 - 30 stacjami z Orange, mamy ich koło 170, i końca nie widać. Historia raczej warta ocalenia przed zapomnieniem, więc cel uświęca środki. Cierpliwości panowie, skończymy prace, mapa będzie dostępna online.

Posty: 1997
Rejestracja: poniedziałek 22 cze 2015, 22:45

Re: Katowice - schron ?

Postautor: warschauer44 » czwartek 04 paź 2018, 21:07

MuzeumOC pisze:Cierpliwości panowie, skończymy prace, mapa będzie dostępna online.

Mapa dobry pomysł tylko jest "ale" - po udostępnieniu takowej publicznie narazicie osoby zamieszkujące te obiekty na różne "przygody" z "eksploratorami".
www.facebook.com/Luftschutz3345

Posty: 3
Rejestracja: czwartek 04 paź 2018, 20:35

Re: Katowice - schron ?

Postautor: MuzeumOC » piątek 05 paź 2018, 11:43

Większość obiektów, którymi włada pomarańcza, niestety zostanie przymusowo wysiedlona :( Rozmawialiśmy z mieszkańcami SWO i wszyscy wyrażają się o następcy tepsy w bardzo nieprzychylnych słowach. Natomiast obiekty, które zostały (jeszcze w latach 90-tych) wykupione przez mieszkańców, nie zachęcają do eksploracji (płoty, psy, kamery, ludzie na podwórzach itd). Sami niejednokrotnie rejterowaliśmy z wizji lokalnej - na obszarach wiejskich ludzie dalej uważają, że to ściśle tajne i nie ma z nimi dyskusji, szczują psami ;)

Oczywiście część obiektów zostanie pominięta na mapie - czynne, w służbie, modernizowane, tylko mieszkalne) ale znaczą większość można udostępnić.

Podobne rozterki mieliśmy z mapą "Tajemnic PRL-u", trzeba było ją częściowo ocenzurować ze względu na czynne obiekty, o dziwo, chociaż wybudowane za sowieta, pozostające w służbie RP. Okrojona mapa wisi w sieci, opisałem ją swoim adresem mail i nazwiskiem, i na razie nie było żadnych skarg.

MAPA -> https://www.google.com/maps/d/edit?hl=p ... 062495&z=7

Serdecznie zapraszamy do wspólnych poszukiwań wszelakich resortowych kabli - jest jeszcze co odkrywać.

Podpytam od razu: Wiadomo jaki system funkcjonował w SW Katowice TKD? K1920 czy któraś z TN?

Posty: 1997
Rejestracja: poniedziałek 22 cze 2015, 22:45

Re: Katowice - schron ?

Postautor: warschauer44 » poniedziałek 08 paź 2018, 20:26

MuzeumOC pisze: Sami niejednokrotnie rejterowaliśmy z wizji lokalnej - na obszarach wiejskich ludzie dalej uważają, że to ściśle tajne i nie ma z nimi dyskusji, szczują psami ;)

W szczególności gdy się tych ludzi nachodzi, co miało miejsce w mieście W. przy ul. Ż. Pewne tematy załatwia się inaczej.
MuzeumOC pisze:o dziwo, chociaż wybudowane za sowieta

Co to znaczy za "sowieta" ? Nie wiedziałem że PRL wchodziła w skład ZSRR.
MuzeumOC pisze:MAPA -> https://www.google.com/maps/d/edit?hl=p ... 062495&z=7

Gdzie występuje pomieszanie z poplątaniem, a słowo "tajemnice" jest dość zastanawiające - choćby PKiN - wymyślanie że był tam schron przeciwatomowy - gdy podczas jego budowy nie wdrożono jeszcze doktryny przeciwatomowej (co miało miejsce kilka lat później). Nie pisząc już o upieraniu się że każdy budynek SW posiadał schron - niestety ochronę przeciwodłamkową te obiekty (budowane do 1955 roku) uzyskały o wiele później i dalej nie ma tu mowy o schronie (a tym bardziej przeciwatomowym) a raczej uszczelnieniu obiektu.
www.facebook.com/Luftschutz3345

Posty: 3
Rejestracja: czwartek 04 paź 2018, 20:35

Re: Katowice - schron ?

Postautor: MuzeumOC » wtorek 09 paź 2018, 08:45

Dziękuję za wyczerpującą, merytoryczną odpowiedź. Niebywałym jest dla mnie (być może to tylko moje prywatne odczucie, a być może nie), że w środowisku tak dużo się narzeka na podziały, a same środowisko do takiego stanu rzeczy dąży. Gdyby kolega napisał swoją powyższą wiadomość, zachowując sens, bez wplatania w to cynizmu i kpiny, wynikającej z poczucia wyższości, opartego na większej wiedzy, bez wątpienia były by z tego same plusy, np: Mapa byłaby bliższa prawdy, w oparciu o kolegi wiedzę, udałoby się dopracować materiał o zabezpieczeniach sieci publicznej, by szerzej ją udostępnić we właściwej formie, a z pewnością podważył by kolega rozumowanie ogółu, że Polak potrzebuje mini wojenki, choćby na forum albo w komentarzach, gdziekolwiek, by normalnie funkcjonować na co dzień. Otóż ja uprzejmie podziękuję, wystarczy mi kabaret w telewizji :) Serdecznie pozdrawiam

PS - Nigdy osobiście nie byłem w "mieście W. przy ul. Ż." w sprawie SW, ani TOPL, jak ten "szyfr" każe rozumieć, więc proszę nie rzucać bezpodstawnych oskarżeń.

Posty: 1997
Rejestracja: poniedziałek 22 cze 2015, 22:45

Re: Katowice - schron ?

Postautor: warschauer44 » wtorek 09 paź 2018, 18:15

MuzeumOC pisze:Gdyby kolega napisał swoją powyższą wiadomość, zachowując sens, bez wplatania w to cynizmu i kpiny, wynikającej z poczucia wyższości, opartego na większej wiedzy,

Nie wplątałem w swoją wypowiedź kpin a tym bardziej cynizmu, ba i nie mam żadnego poczucia wyższości. Odpisałem po prostu co wiem w danym temacie i tylko tyle.
MuzeumOC pisze:PS - Nigdy osobiście nie byłem w "mieście W. przy ul. Ż." w sprawie SW, ani TOPL, jak ten "szyfr" każe rozumieć, więc proszę nie rzucać bezpodstawnych oskarżeń.

Nie wiem czy też kolega był, ale znajomi kolegi byli (sprawa dotyczy TOPL-u) i z tego co wiem nie dziwne że ludzie mogą się wkurzać gdy ktoś próbuje im "myszkować" przy posesji.
www.facebook.com/Luftschutz3345


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Województwo śląskie - schrony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość