Warszawa - zagadkowy napis na drewniaku Burkego

Posty: 27829
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Warszawa - zagadkowy napis na drewniaku Burkego

Postautor: Karolina Kot » wtorek 15 gru 2015, 20:54

Na ścianie pochodzącego z końca XIX wieku domu czynszowego, wybudowanego dla Edmunda Burkego, znajdującego się na przeciekawej - przynajmniej dla Strażników Czasu - warszawskiej Szmulowiźnie, zauważyłam ledwo widoczny napis.
W zasadzie to ten znikający mural skłonił mnie do zatrzymania samochodu i tak naprawdę właśnie dzięki tym mazgrołom trafiłam na niesamowity drewniak Burkego.

Inskrypcję odczytuje się z trudem, zwłaszcza, iż przysłoniła ją tabliczka informacyjna, opisująca sam drewniak.
Według mnie napis wygląda następująco i zapewne pochodzi z epoki PRL - u:

PL : RFN
2 : 1

O co tu chodzi - nie mam najmniejszego pojęcia. W sieci wyszukałam informację, iż żaden mecz piłkarski nigdy nie skończył się takim wynikiem. Osobiście bazgroł bardzo mi się spodobał.
Załączniki
Drewniak Burkego (1).JPG
Drewniak Burkego (1).JPG (71.27 KiB) Przejrzano 6492 razy
Napis na drewniaku Burkego (1).JPG
Napis na drewniaku Burkego (1).JPG (75.26 KiB) Przejrzano 6492 razy
Napis na drewniaku Burkego (2).JPG
Napis na drewniaku Burkego (2).JPG (124.33 KiB) Przejrzano 6492 razy
Napis na drewniaku Burkego (3).jpg
Napis na drewniaku Burkego (3).jpg (72.11 KiB) Przejrzano 6492 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Generał Admin
Posty: 2038
Rejestracja: sobota 07 lut 2015, 23:46
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie/Hessen

Re: Warszawa - zagadkowy napis na drewniaku Burkego

Postautor: kusmanek » wtorek 15 gru 2015, 22:11

Może PL to Polonia Warszawa?
Born to make history

Posty: 27829
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Warszawa - zagadkowy napis na drewniaku Burkego

Postautor: Karolina Kot » wtorek 15 gru 2015, 22:23

Jeśli kiedykolwiek wygrała z Niemcami 2:1, to jak najbardziej pasuje do zagadki.
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Województwo mazowieckie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości