Będzin - murale z okresu PRL

Posty: 27836
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Będzin - murale z okresu PRL

Postautor: Karolina Kot » niedziela 15 lis 2015, 00:03

O widzisz! Coś czułam, że Ty będziesz wiedział.
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 753
Rejestracja: piątek 07 sie 2015, 00:38
Lokalizacja: Będzin

Re: Będzin - murale z okresu PRL

Postautor: Dawid_FSO » piątek 20 maja 2016, 21:23

Kolejny relikt wypatrzony na osiedlu Warpie:
002.jpg
002.jpg (219.97 KiB) Przejrzano 7453 razy
Zakaz wykorzystywania zdjęć bez zgody autora
Moja strona na FB dotycząca Kolei Piaskowych: https://www.facebook.com/kolejpiaskowa

Posty: 30
Rejestracja: wtorek 01 gru 2015, 14:49
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Będzin - murale z okresu PRL

Postautor: andrzejsiejenski » sobota 21 maja 2016, 11:51

Karolina pisze:Na budynku dawnej huty cynku w Będzinie, przy ulicy Hutniczej 25, znajduje się znajome logo dawnego zakładu remontowo - budowlanego, umieszczone na elewacji zapewne po jej remoncie.
Logo jest może i znajome, lecz za cholerę nie potrafię sobie przypomnieć, do jakiego przedsiębiorstwa się odnosi.
Pomożecie?

To nie jest logo Budostalu ale Transbudu (za czasów PRLu Zjednoczenie Przedsiębiorstw Transportowo-Sprzętowych Budownictwa). Firma nie zajmowała się remontami jako takimi ale zapleczem maszynowym i miała oddziały na terenie całego kraju (pamiętam logo jeszcze z dzieciństwa, moja matka była tam księgową).

Posty: 753
Rejestracja: piątek 07 sie 2015, 00:38
Lokalizacja: Będzin

Re: Będzin - murale z okresu PRL

Postautor: Dawid_FSO » piątek 29 lip 2016, 08:27

Tym razem Będzin ulica Modrzejowska. Dość dobrze zachowana poprzednia nazwa ulicy czyli Dzierżyńskiego:
100_5645.JPG
100_5645.JPG (197.02 KiB) Przejrzano 7363 razy
Zakaz wykorzystywania zdjęć bez zgody autora
Moja strona na FB dotycząca Kolei Piaskowych: https://www.facebook.com/kolejpiaskowa


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Województwo śląskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości