Zborowskie - drewniane stodoły

Posty: 27962
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Zborowskie - drewniane stodoły

Postautor: Karolina Kot » czwartek 10 gru 2015, 21:37

Pewnie nie zwróciłabym na nie uwagi, gdyby nie fakt, iż zostały zaznaczone i opisane na mapie turystycznej.
Przy ulicy Dolnej w Zborowskich, wsi położonej w powiecie lublinieckim, w gminie Ciasna, znajduje się bardzo ciekawy, przedwojenny kompleks zabudowań. W jego skład wchodzi pięć budynków mieszkalnych, krytych dość stromym, dwuspadowym dachem oraz zabudowania gospodarcze.
Spośród pięciu istniejących tu niegdyś drewnianych stodół zachowały się do dziś jedynie dwie. Pozostałe rozebrano.
Trochę mi teraz szkoda, iż temat tych obiektów potraktowałam tak marginalnie, ale tamtego dnia plany wyprawy zahaczały aż o Małą Panew i nie miałam zbyt dużo czasu dla tej ciekawej, przedwojennej osady.

Lokalizacja
Zdjęcia wykonałam w czerwcu 2015 roku.
Załączniki
Stodoły i osada  z pięcioma domami (1).JPG
Stodoły i osada z pięcioma domami (1).JPG (66.71 KiB) Przejrzano 4736 razy
Stodoły i osada  z pięcioma domami (2).JPG
Stodoły i osada z pięcioma domami (2).JPG (80.82 KiB) Przejrzano 4736 razy
Stodoły i osada  z pięcioma domami (3).JPG
Stodoły i osada z pięcioma domami (3).JPG (61.92 KiB) Przejrzano 4736 razy
Stodoły i osada  z pięcioma domami (4).JPG
Stodoły i osada z pięcioma domami (4).JPG (98.36 KiB) Przejrzano 4736 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Województwo śląskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości