Sosnowiec Południowy

Moderator: Dawid_FSO

Posty: 1785
Rejestracja: środa 19 sie 2015, 18:35
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Sosnowiec Południowy

Postautor: Eworu » środa 10 lut 2016, 20:11

Ostatnio dowiedziałem się dworzec Sosnowiec Południowy został całkowicie opuszczony i zabity dechami. Na miejscu niestety okazało się że dosłownie...
Gdyby ktoś zaważył że wejście do środka jest dostępne niech niezwłocznie da mi znać ;) .
Obrazek
Zapraszam na moje stronki Opuszczone_Zaglebie oraz Kolekcja_breloków

Posty: 1785
Rejestracja: środa 19 sie 2015, 18:35
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sosnowiec Południowy

Postautor: Eworu » środa 02 mar 2016, 18:53

Przez ponad dwa miesiące władze Sosnowca nie odpowiedziały PKP na pismo w sprawie przejęcia dworca Sosnowiec Południowy. A jeszcze w zeszłym roku miasto samo "wyrwało się" do tablicy, ogłaszając, że chce za darmo przejąć nieczynny dworzec.
Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej
Pisaliśmy w zeszłym roku, że wybudowany pod koniec XIX wieku dworzec nie znalazł się na liście ponad 2 tysięcy obiektów, które PKP przeznaczyły do rozbiórki. Dodatkowo w marcu 2015 wiceprezydent Krzysztof Haładus wysłał pismo z informację, że miasto zainteresowane jest przejęciem dworca.

- Oczywiście chodzi o bezpłatne przejęcie przez miasto dworca - podkreślał Rafał Łysy, rzecznik Urzędu Miejskiego w Sosnowcu. Pytany o funkcje, na jakie miasto chciałoby przeznaczyć budynek, mówił, że „na pewno zostaną zachowane funkcje użyteczności publicznej.

O to, na jakim etapie są rozmowy z miastem w sprawie przejęcia dworca, zapytaliśmy niedawno przedstawicieli PKP.

Aleksandra Dąbek z biura prasowego PKP przekazała nam, że projekt porozumienia dotyczący zagospodarowania i regulacji stanu prawnego nieruchomości PKP na terenie Sosnowca, został wysłany do urzędu miasta pod koniec zeszłego roku.

- W przesłanym dokumencie znalazły się również zapisy dotyczące zagospodarowania dworca Sosnowiec Południowy. Do tej pory nie wpłynęła do nas odpowiedź miasta dotyczącą przedmiotowego porozumienia - informuje Aleksandra Dąbek. Dodaje, że PKP ponownie wystąpi do miasta z propozycją dotyczącą zagospodarowania dworca Sosnowiec Południowy.

Przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Sosnowcu przyznają, że w sprawie budynku na stacji Sosnowiec Południowy nie zapadły żadne decyzje, a odpowiedź dla PKP dopiero jest przygotowywana.

Wiadomo, że nieczynny dworzec nie był do tej pory uwzględniany w żadnych planach miasta, nie był też przygotowywany żaden projekt dotyczący jego przebudowy, na który miasto mogłoby otrzymać dofinansowanie. Nieoficjalnie więc wiadomo, że miasto wcale nie kwapi się teraz do przejęcia budynku, bo nie ma pieniędzy na jego utrzymanie i przebudowę oraz pomysłu na funkcjonowaniCały tekst: http://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/ ... z41ll3JJE4
Zapraszam na moje stronki Opuszczone_Zaglebie oraz Kolekcja_breloków


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Sosnowiec”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość