Szlakiem białych tablic miejscowosci

Propagandowe napisy i murale, tabliczki oraz przedmioty z okresu 1945 - 1989

Re: Szlakiem białych tablic miejscowosci

Postautor: Karolina Kot » niedziela 29 lip 2018, 23:28

A to niespodzianka! Oto do naszej kolekcji trafia moja ulubiona Wiślica, położona w powiecie buskim!
Najwyraźniej w tej miejscowości nawet tabliczce wypada być starą i nieomal zabytkową. ;)
Załączniki
Wiślica (2).JPG
Wiślica (2).JPG (98.68 KiB) Przejrzano 252 razy
Wiślica (1).JPG
Wiślica (1).JPG (110.64 KiB) Przejrzano 252 razy
"Wszystko, co dzisiaj było dla nas pamiątką, jutro może być zasypane pyłem zapomnienia. Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać."

Re: Szlakiem białych tablic miejscowosci

Postautor: Karolina Kot » piątek 09 lis 2018, 23:03

I całkowite zaskoczenie: mój rodzinny Sosnowiec!
Tablicy użyto wtórnie jako szyldu z nazwą ulicy, nieaktualną już zresztą (Wincentego Pstrowskiego, obecnie Stanisława Staszica). Ten ciekawy obiekt z zagmatwaną historią niebawem przepadnie w pomroce dziejowej, gdyż budynek, na którym się znajduje, przeznaczony został do wyburzenia.
Załączniki
Ulica Stanisława Staszica.JPG
Ulica Stanisława Staszica.JPG (95.67 KiB) Przejrzano 67 razy
"Wszystko, co dzisiaj było dla nas pamiątką, jutro może być zasypane pyłem zapomnienia. Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać."

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Pamiątki z okresu PRL/PL”