Zapomniane miejsca. Małopolskie

Książki polecane przez naszych Użytkowników
Posty: 27858
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Zapomniane miejsca. Małopolskie

Postautor: Karolina Kot » wtorek 20 cze 2017, 22:14

Miło mi poinformować, że pojawił się właśnie pierwszy z trzech tomów swoistego przewodnika po nietypowych miejscach, tym razem opisującego mniej popularne i zapomniane lokalizacje z województwa małopolskiego.
Książka autorstwa pana Mateusza Porębskiego jest bardzo ciekawa, a mnie osobiście ogromną radość sprawił fakt, iż pojawiło się w niej wiele miejsc, które swego czasu "wyciągnęliśmy" z zapomnienia i jako pierwsi opisaliśmy je w przepastnej sieci Internetu.
Autor podaje jako materiał źródłowy między innymi nasze Forum, Strażników Czasu, wymienia także Eksploratorów, czyli stronę, gdzie wielu z nas stawiało pierwsze kroki.

Przyjemnie jest wiedzieć, że nasze poszukiwania, pasja i praca kogoś zainteresowały i komuś się przydały! Aż się chce węszyć więcej i więcej i dzielić się odkryciami.
Książkę serdecznie polecam no i nie mogę się doczekać na kolejne tomy oraz na wydawnictwo dotyczące województwa śląskiego. ;)
Załączniki
Zapomniane miejsca małopolskie (1).JPG
Zapomniane miejsca małopolskie (1).JPG (49.4 KiB) Przejrzano 9080 razy
Zapomniane miejsca małopolskie (2).JPG
Zapomniane miejsca małopolskie (2).JPG (34.16 KiB) Przejrzano 9080 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 33
Rejestracja: niedziela 17 maja 2015, 15:26

Re: Zapomniane miejsca. Małopolskie

Postautor: ammadeuus » poniedziałek 26 cze 2017, 21:52

Ciekawe. Można spis treści?
Ziemia Chrzanowska - zapraszam do mojej Małej Ojczyzny

Posty: 27858
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Zapomniane miejsca. Małopolskie

Postautor: Karolina Kot » poniedziałek 26 cze 2017, 22:31

W spisie treści nie ma niczego zdradzającego treści. Wygląda tak:
Spis treści.JPG
Spis treści.JPG (42.1 KiB) Przejrzano 9014 razy

A już na dniach powinna pojawić się część druga. ;)
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 33
Rejestracja: niedziela 17 maja 2015, 15:26

Re: Zapomniane miejsca. Małopolskie

Postautor: ammadeuus » czwartek 06 lip 2017, 21:33

A indeks miejscowości? ;)
Ziemia Chrzanowska - zapraszam do mojej Małej Ojczyzny

Posty: 27858
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Zapomniane miejsca. Małopolskie

Postautor: Karolina Kot » piątek 07 lip 2017, 00:31

Nie ma! :)
Zresztą u nas na Forum też nie we wszystkich działach są indeksy, bo ich tworzenie to żmudna praca i zawsze brakuje mi na nią czasu.
Swoją drogą drugi tom książki o Małopolsce powinien już chyba być gotowy, zapowiadano go na przełom czerwca i lipca.
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 27858
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Zapomniane miejsca. Małopolskie

Postautor: Karolina Kot » środa 02 sie 2017, 17:08

W sprzedaży jest już drugi tom publikacji.
"Zapomniane miejsca Małopolskie 2. Północ i zachód."
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Z biblioteki Strażników Czasu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości